Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Lázně Kynžvart

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Malé městečko Lázně Kynžvart leží v lesnaté krajině na jihozápadním svahu Slavkovského lesa v nadmořské výšce 780 m. A právě díky své poloze mají Lázně Kynžvart specifické klimatické podmínky, které jsou zákonem schválené jako jeden z místních přírodních léčivých zdrojů a podle statutu lázeňského místa jsou nej­významnějším místem v Česku pro léčení nemocí dýchacích cest u dětí. Jako další přírodní léčivý zdroj jsou uznávané čtyři minerální prameny. V polovině 19. století byly zdejší lázně založeny rodem Metternichů právě na základě vyhodnocení minerálních pramenů a klimatických podmínek. Důležitým mezníkem v historii lázní se stal rok 1950. V tomto roce se projevil významný léčebný efekt místních klimatických podmínek při léčbě dětí postižených epidemií černého kašle. Od té doby se lázně specializují pouze na léčbu dětí ve věku od 2 do 15 let. Léčba nemocí dýchacích cest byla postupně rozšířena o léčbu alergických kožních onemocnění a vzhledem ke vhodnosti minerálních vod i na léčbu onemocnění ledvin a močových cest dětí i dorostenců.

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE
Přírodní minerální vody, klima.

LÉČEBNÉ SPECIALIZACE
Nemoci dýchacího ústrojí, kožní nemoci, nemoci močových cest.

VOLNÝ ČAS
V lázeňské zóně se také nachází krytý bazén, fitness centrum a sauna. Restaurovaný zámek Kynžvart je oblíbeným místem vycházek turistů i rekreantů.

KAŽDOROČNÍ KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE
Červen – svěcení minerálních pramenů spojené s velkým Dnem dětí
Červenec – Církevní svátek sv. Markéty spojený s poutí (jarmareční trhy, hudební produkce)
Září – Folklorní festival (lidová muzika, tance)
Prosinec – Mikulášská besídka – divadelní a hudební vystoupení

VÝLETY PO OKOLÍ
Přírodní rezervace Smraďoch: Naučná stezka vede unikátním rašeliništěm s řadou mofetových vývěrů plynů.
Park miniatur v Mariánských Lázních: Miniaturní modely budov a strojů.
Hrad Kynžvart: Zřícenina hradu založeného v první třetině 14. století.
Zámek Kynžvart: Původní stavba z konce 17. století patřila rodině zakladatele města, rodu Metternichů. K zámku patří rozsáhlý anglický park s řadou drobných staveb. Bohaté sbírky, které nabízí interiér zámku, pocházejí z doby působení majitele zámku kancléře Metternicha ve funkci ministra zahraničí a později kancléře habsburského státu.
Přírodní rezervace Kladská: Naučná stezka kolem přírodního jezera s řadou historických staveb.
Kynžvartský kámen: Součást Česko-bavorského geoparku.
Zdroj: Czechtourism