Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Konstantinovy Lázně

Informace Pobyty

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Lázeňské městečko Konstantinovy Lázně se nachází severozápadně od Plzně v nadmořské výšce 520 m v jedné z ekologicky nejčistších oblastí České republiky. Prameny minerálních vod objevené v Konstanti­nových Lázních se vyznačují nejvyšším obsahem volného oxidu uhličitého v Čechách. Tiché a klidné okolí je ideální pro rodinnou dovolenou. Množství pohodlných a komfortních lázeňských domů, kouzelné malé pavilony s prameny minerální vody, malebně zastíněné stromy, v parku všudypřítomné sochy, to všechno zcela přetváří i tak nádhernou krajinu v ještě více okouzlující a uklidňující. V místních barech a hospůdkách vám s potěšením nabídnou místní bylinný likér Konstantin, na kterém si pochutnával během svých cest do zdejšího města známý český malíř Max Švabinský. Tento bylinný likér je možné si také zakoupit na recepcích lázeňských hotelů Jirásek a Prusík.

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE
Přírodní, studená, prostá, železnatá, hypotonická hydrogenuhličitano-sodno-hořečnatá kyselka se zvýšeným obsahem kyseliny křemičité.

LÉČEBNÉ SPECIALIZACE
Nemoci oběhového ústrojí, srdce a cév, nemoci pohybového ústrojí, poruchy metabolismu, nemoci dýchacího ústrojí.

VOLNÝ ČAS
Fotbalové a volejbalové hřiště, tenisové kurty, hřiště na minigolf, půjčovna a úschovna jízdních kol (na 80 km cyklostezek). Množství turistických stezek, naučné stezky a okruhy na nordic walking s půjčovnou holí a možností výukových lekcí. Stoly na stolní tenis, hřiště pro pétanque a curling. Jsou zde také ideální podmínky pro houbaře i rybáře. Téměř každodenní kulturní akce přímo v areálu lázní, besedy, koncerty, představení. Vycházky do okolí s profesionálním průvodcem. V létě 2010 bylo vybudováno nové wellness centrum.

KAŽDOROČNÍ KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE
Květen – 4. víkend – slavnostní zahájení sezony s církevním posvěcením léčebných pramenů.

VÝLETY PO OKOLÍ
Gutštejn a Krasíkov: Jedny z nejmalebnějších zřícenin v Čechách.
Stříbro: Dochovaná část městských hradeb s velkolepou věží postavenou v husitské době a s Evropskou bránou. Františkánský klášter z 13. století, v němž jsou umístěny muzejní exponáty věnované těžbě stříbra a olova.
Bezdružice: Restaurovaný renesanční zámek. V kapli se nachází unikátní obraz na skle zobrazující narození Krista (autor J. Rybák). Nově otevřené muzeum skla včetně skleněného betlému.
Exkurze – tematické vycházky: Historie těžby v okolí Stříbra, Hradišťský vrch, Šipín, údolí Kosího potoka.
Teplá: Premonstrátský klášter z 12. století, jehož nejcennější částí je knihovna, druhá největší v České republice, a románsko-gotický chrám Blahoslavení.
Kladruby: Rozsáhlý nově rekonstruovaný klášter s kulturními pořady.
Zdroj: Czechtourism