Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Jáchymov

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Západočeské lázeňské město se nachází v zalesněném údolí na úpatí Krušných hor. Z okolních kopců se v kteroukoliv roční dobu otevírá úchvatný pohled udivující svojí krásou. Počátkem 20. století narazili horníci při těžbě uranové rudy v bývalých stříbrných dolech na silný pramen léčivé radonové vody, což vedlo k otevření první lázeňské budovy. Zdejší metody léčení jsou úzce spjaty s vědeckými objevy Marie Curie, na jejíž počest byl nazván jeden z místních léčebných domů.

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE
Termální radonová voda – s nejvyšší koncentrací radonu na litr v republice – prameny Běhounek, Agricola, Curie a C1.

LÉČEBNÉ SPECIALIZACE
Nemoci pohybového ústrojí, nemoci neurologické (nemoci periferního nervového systému), kožní nemoci, CNS onemocnění; pooperační a posttraumatické stavy, osteoporóza.

VOLNÝ ČAS
Ve městě i jeho okolí jsou v provozu tenisové kurty, fitness centra, solárium, minigolf, půjčovna kol, v Krušných horách jsou sjezdovky i trasy pro běžky, stezky pro pěší i cykloturistiku. Turisté mohou navštívit místní pamětihodnosti, např. Královskou mincovnu (Muzeum těžebního průmyslu a mincovnictví), poslechnout si hudbu na koncertech, které se konají v kostele Všech Svatých či v lázeňských ­domech, nebo navštívit katolickou mši v kostele sv. Jáchyma.

KAŽDOROČNÍ KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE
Květen – zahájení lázeňské sezony
Říjen – Jáchymovský hudební podzim
Celoročně – bohatý výběr kulturních programů a exkurzí

VÝLETY PO OKOLÍ
Boží Dar: Nejvýše položené město v České republice (1208 m n. m.), významné středisko zimních sportů.
Rašeliniště s výletní stezkou.
Vlčí jámy: Propasti, které vznikly na povrchu po zavalení šachet na těžbu cínu. Na dně těchto propadlišť se díky nízké teplotě udrží led celoročně.
Klášterec nad Ohří: Zámek s bohatými sbírkami českého, asijského a evropského porcelánu. Vedle se rozkládá kouzelný anglický park zdobený sochami Jana Brokoffa.
Blatenský kanál: Rekonstruovaný kanál, vyhloubený v roce 1540 a určený k dodávkám vody na Boží Dar. Kanál slouží jako vzpomínka na časy, kdy se v Krušných horách aktivně těžil cín, kobalt a další kovy.
Jáchymovské peklo: Naučná stezka se začátkem v Jáchymově seznamuje turisty s místy těžby uranu, kde v minulosti pracovaly v nelidských podmínkách tisíce vězňů.
Zdroj: Czechtourism