Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Františkovy Lázně

Informace Pobyty

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Významné lázeňské město založené v roce 1793 se nachází na západě České republiky. Ucho­vala se zde neopakovatelná atmosféra počátku 20. století, která se odráží v éře neoklasicismu. Díky tomu je město právem považováno za jeden z nejmalebnějších koutů země. Lázně se vyznačují mírným klimatem, typickým pro podhůří, výjimečně čistým ovzduším vzdáleným hluku a shonu velkých měst. Okolní parky jsou ideálním místem pro klidné procházky za zvuků hudby doléhající z kolonád. To vše umocňuje blahodárný účinek minerálních pramenů, jež sem přivádějí množství turistů, kteří chtějí zlepšit své zdraví.

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE
Přírodní voda uhličitá, přírodní zdroj oxidu uhličitého (zřídelní plyn – oxid uhličitý), přírodní voda slaná, přírodní minerální voda uhličitá, přírodní minerální voda sirná, klima, lokální zdroj přírodních peloidů (slatina sirná, sirno-železitá). Většina lázeňských zařízení má tyto zdroje zavedeny do svých balneoprovozů. Některá zařízení indikují pitné kúry pouze u volně přístupných zdrojů.

LÉČEBNÉ SPECIALIZACE
Nemoci oběhového ústrojí, srdce a cév, nemoci pohybového ústrojí, nemoci dýchacího ústrojí, nemoci trávicího ústrojí, poruchy metabolismu, nemoci neurologické, kožní nemoci, gynekologická onemocnění.

VOLNÝ ČAS
Fitness centra, solária, Aquaforum – svět vody a relaxace, hřiště na minigolf, tenisové kurty, půjčovna kol, divadlo, knihovna a muzeum. Milovníci rybaření mohou „hodit“ udičku ve speciálně vyhrazených místech v okolí města.

KAŽDOROČNÍ KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE
Duben – Seeberské hry, otevírání hradu s Karlem IV. (hrad Seeberg)
Květen – přehlídka – soutěž Elegance historických automobilů, zahájení lázeňské sezony
Červen – Aquaforum Fest
Červenec – Historický jarmark (Hrad Seeberg – Ostroh)
Září – Týden Johanna Strausse (Divadlo Boženy Něm­cové), Slavnost lázeňských ostrostřelců a inspekční návštěva císaře Františka Josefa I. a arcivévody Karla I. (Hrad Seeberg – Ostroh)
Listopad – Adventní koncert La dolce vita a dudácký soubor Šumáci (Hrad Seeberg – Ostroh)
Prosinec – Vánoční Koncert Schola Gregoriana Pra­gensis (Divadlo Boženy Němcové), 31. 12. Street party (Národní třída)
Další akce se během roku konají v přírodním divadle (např. Muli Bwajni Fest – etno fest v červnu)

VÝLETY PO OKOLÍ
Národní přírodní rezervace SOOS: Jedná se o evropskou raritu. Návštěvníci mohou pozorovat chrlení z pramenů čistého oxidu uhličitého, který zde vychází na povrch. Naučně-poznávací stezka dlouhá 1, 2 km prochází okolo rašeliniště a záchranné stanice živočichů.
Komorní Hůrka: Nejmladší sopka z období čtvrtohor v České republice.
Ostroh/Seeberg: Původně středověká románská pevnost, později přestavěná na venkovskou renesanční rezidenci. Zájemci se mohou v zámku seznámit se sbírkou nábytku z 19. století a také navštívit muzeum věnované historii života na venkově v chebském regio­nu na počátku 19. století.
Vyhlídka Bismark: Zelená hora u Chebu – kamenná rozhledna, která byla v roce 2005 rekonstruována.
Cheb: Starobylé město, které v dřívější době mělo strategickou pozici na hranici s Německem. Městský soubor architektury tvoří románská císařská falc a také mnoho gotických, renesančních a barokních staveb, jako např. Špalíček či Pachelbelův dům, nyní Krajské muzeum, kde byl v roce 1634 zavražděn generalissimus císařských vojsk Albrecht z Valdštejna.
Zdroj: Czechtourism