Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Česká Skalice

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Česká Skalice je město ve východních Čechách na území okresu Náchod, v Královehradeckém kraji. V tomto městě prožila své dětství a mládí spisovatelka Božena Němcová.

V České Skalici můžete navštívit:
Kostel Nanebevzetí Panny Marie - Barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie v České Skalici je známý především jako místo svatby Boženy Němcové s Josefem Němcem (12. září 1837) a také její rodiče zde měli svatbu.

Muzeum Boženy Němcové - Nejstarší české literární muzeum s pozůstalostí po nejznámější české spisovatelce, nabízí návštěvníkům stálé expozice věnované Boženě Němcové a historii města. Expozice prošla v roce 2020 velkou proměnou.

Tipy na výlety do okolí:
Babiččino údolí (3,6 km) - Babiččino údolí patří mezi nejznámější výletní místa Východních Čech. Právě sem umístila Božena Němcová děj svého díla Babička. Tady někde chodily skutečné předobrazy babičky, vévodkyně Zaháňské, Barunky a jejích sourozenců, psů Sultána a Tyrla i bláznivé Viktorky.

Zámek Ratibořice (4 km) - První písemná zpráva o existenci panského sídla a vsi v Ratibořicích pochází z roku 1388. V roce 1792 koupil Náchodské panství právě Petr Biron.
 
Viktorčin splav (4 km) - Viktorčin splav je romantickým zákoutím, které se nachází přímo za Starým bělidlem. Místo připomíná dobovou atmosféru z doby dětství Boženy Němcové. Právě zde měla šílená Viktorka hodit své děťátko do řeky Úpy.