Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Železná Ruda

Informace Pobyty

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Železná Ruda

Horské město Železná Ruda leží v nadmořské výšce 754m, v údolí říčky Řezné a ze všech stran je lemováno horskými vrcholy. Železnorudsko je v současnosti významným střediskem turistického ruchu. Díky své velmi výhodné poloze nedaleko hranic s Německem představuje skvělé místo pro poznávání Šumavy a Bavorského lesa. Množství turistických a cykloturistických tras, upravených běžeckých stop a bezprostřední dostupnost kvalitních lyžařských areálů dělají z města a okolí ráj pro sportovce. Železnorudsko pak poskytuje turistům i sportovcům kvalitní zázemí.

Můžete navštívit:

Bílá stržjedná se o nejvyšší šumavský vodopád a nachází se v údolí Bílého potoka v nadmořské výšce 940 m. n. m. Výška vodopádu dosahuje 7 metrů. V blízkosti je také vyhlídková terasa, která Vám umožní nádherný pohled na celou přírodní krásu.

Šumavský orloj – ve středisku Hojsova Stráž můžeme shlédnout tento jedinečný technický skvost – šumavský orloj. Do provozu byl orloj uveden v listopadu roku 2017. orloj ukazuje náš běžný čas, ale také sluneční a hvězdný čas.

Rozhledna Poledník – jedná se o rozhlednu na stejnojmenném vrcholu. Za dobrého počasí se návštěvníkům nabízí výhled prakticky na celou Šumavu a Bavorský les.