Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Zadov

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Zadov je lyžařské středisko a základní sídelní jednotka obce Stachy v okrese Prachatice. Území bylo součástí šumavských hvozdů a patřilo panovníkovi. Na Zadově se nachází lyžařský areál pro sjezdové i běžecké lyžování. V roce 1978 tady byl postaven skokanský můstek, poté v roce 2015 byl přestavěn na rozhlednu.

Můžete navštívit:

Zámek Vimperk – Zámek se tyčí na místě původního gotického hradu. Ve 17. století byl přestavěn na renesanční zámek, jeho současná novorenesanční podoba je pak dílem druhé poloviny 19. století. Na zámku jsou pro Vás přichystány prohlídkové okruhy, které Vás zavedou do vnitřních prostorů zámku.  

Muzeum historických motocyklů Kašperské Hory – Na návštěvníky čeká přes 170 motocyklů, 80 historických jízdních kol a několik historických automobilů. K vidění je taky expozice starých etiket a také výstava hraček, který potěší nejen děti. Muzeum je otevřeno od dubna do září.

Vodní mlýn Hoslovice – V Hoslovicích se skrývá unikátně dochovaná technická památka vodního mlýna na horní vodu. Návštěvníci mohou nahlédnout do celkem tří staveb – původní mlýnice s obytnou části, chlév s kolnou a stodoly. Dále je k dispozici etnografická expozice ,, Ze života šumavského Podlesí“.