Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Volary

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Volary jsou město v jižních Čechách, ležící v jihozápadní části Jihočeského kraje. Město se nachází na území CHKO Šumava a také při hranici NP Šumava. Založení města souvisí s kolonizací Šumavy ve 13. a 14. století. Na rozvoj sídla měl po staletí příznivý vliv provoz na prachatické větvi Zlaté stezky.

Můžete navštívit:

Volarské muzeum – Toto muzeum můžete navštívit v jednom z historických roubených domů ve městě. Nabízí zde stále expozice jako například ,, Pochod smrti“, ,, Staré Volary ve fotografii“ nebo nabízí sezónní expozice jako je Železniční kancelář nebo Z farních depozitářů.

Naučná stezka Boubínský prales – Stezka prochází stejnojmennou přírodní rezervací kolem nejcennější části rezervace. Vede částečně po modré a zelené turistické značce, ve dlouhá 4 kilometry, takže je vhodná pro všechny věkové skupiny.  

Zámek Vimperk – Zámek se tyčí na místě původního gotického hradu. Ve 17. století byl přestavěn na renesanční zámek, jeho současná novorenesanční podoba je pak dílem druhé poloviny 19. století. Na zámku jsou pro Vás přichystány prohlídkové okruhy, které Vás zavedou do vnitřních prostorů zámku.  

Změnit nastavení cookies