Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Srní

Informace Pobyty

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Srní je jedno z oblíbených a celoročně využívaných horských středisek ležící v centru NP Šumava. Srní dostalo jméno podle hojného výskytu srnčí zvěře, kvůli těmto zvířatům se zde jezdí dodnes.  Z turistických zajímavostí stojí za zmínku Vchynicko–Tetovský plavební kanál, královácký dvorec Antýgl (nyní autocamping Antýgl), naučná stezka Povydří vedoucí nádherným kaňonem řeky Vydry, Hauswaldská kaple, Rokyta, Klostermannova vyhlídka na kaňon řeky Otavy a další.

Můžete navštívit:

Vodní elektrárna Čeňkova Pila – Elektrárna se nachází na řece Vydra. Historie sahá až do poloviny 19. století. V roce 1908 zde byla instalována tři vodní kola, dnes je tato elektrárna památkově chráněnou stavbou.

Rozhledna Poledník – jedná se o rozhlednu na stejnojmenném vrcholu. Za dobrého počasí se návštěvníkům nabízí výhled prakticky na celou Šumavu a Bavorský les.

Muzeum historických motocyklů Kašperské Hory – Na návštěvníky čeká přes 170 motocyklů, 80 historických jízdních kol a několik historických automobilů. K vidění je taky expozice starých etiket a také výstava hraček, který potěší nejen děti. Muzeum je otevřeno od dubna do září.