Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Srní

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY


Srní je jedno z oblíbených a celoročně využívaných horských středisek ležící v centru NP Šumava. Srní dostalo jméno podle hojného výskytu srnčí zvěře, kvůli těmto zvířatům se zde jezdí dodnes. Z turistických zajímavostí stojí za zmínku Vchynicko–Tetovský plavební kanál, královácký dvorec Antýgl (nyní autocamping Antýgl), naučná stezka Povydří vedoucí nádherným kaňonem řeky Vydry, Hauswaldská kaple, Rokyta, Klostermannova vyhlídka na kaňon řeky Otavy a další.

V Srní a okolí můžete navštívit:
Kostel Nejsvětější Trojice - Kostel byl postavený v letech 1804–1805 na místě dřevěného kostelíka z roku 1788.
Hauswaldská kaple - Prožijte zajímavý víkend nebo jen výlet za poznáním starého poutního místa zvaného Hauswaldská kaple poblíž šumavského letoviska Srní.
Naučná stezka Vchynicko-tetovský plavební kanál (3,5 km) - Projít se podél vodního toku, který v minulosti sloužil pro plavení hojného šumavského dřeva, můžete nedaleko Antýglu na Šumavě. Vchynico-tetovský plavební kanál obchází nesplavný úsek Vydry pod Antýglem. Vodní cesta o celkové délce 13,6 km spojovala řečiště Vydry s říčkou Křemelná.
Návštěvnické centrum - výběh s vlky - Centrum prezentuje původní druhy volně žijících zvířat v jejich přirozeném biotopu, reintrodukované a nebo dříve vyhynulé druhy. Bezpochyby největším lákadlem je výběh s vlky na rozloze 3 hektary, napříč kterým vede visutá pozorovací stezka.

Změnit nastavení cookies