Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Klatovy

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Klatovy se nachází v Plzeňském kraji, zhruba 40 km od Plzně. Toto Pošumavské město založil Přemysl Otakar II. Okolo roku 1260 a někdy bývá nazýváno jako ,, brána Šumavy“. V průběhu staletí se město utvářelo do své dnešní podoby uchovávající si svou neopakovatelnou atmosféru v podobě několika historických architektonických celků.

Můžete navštívit:

Katakomby KlatovyKrypty pod jezuitským kostelem Panny Marie a sv. Ignáce byly budovány jako součást kostela i gymnázia v letech 1656 – 1676. V 2. polovině 17. století zde bylo uloženo přes 200 zemřelých. Nyní je zde stálá expozice v původních prostorách krypt. Návštěvníkům nabízí příběh barokních jezuitských Klatov.

Hrad Rabí – Hrad patří jako dominanta horního Pootaví patří k nejmohutnějším a nejrozsáhlejším středověkým hradním stavbám v Čechách. Poté hrad v roce 1720 vyhořel. V dnešní době je hrad brán jako národní kulturní památka.

Velký a Malý Ostrý – dvojvrchol Ostrého dosahuje výšky 1293 m. n. m. a leží na státní hranici s Německem. Podle siluety je také nazýván jako ,,Prsa Matky Boží“. Na vrcholu Velký Ostrý stojí kříž a na vrcholu Malý Ostrý se nachází kaple se zvoničkou.