Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Klatovy

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Klatovy jsou město v okrese Klatovy v Plzeňském kraji, 40 km jižně od Plzně. Protéká jím Drnový potok, který se vlévá za městem do Úhlavy. Pošumavské město založil král Přemysl Otakar II. okolo roku 1260. Žije zde přibližně 22 tisíc obyvatel, a je tak druhým největším městem v kraji.

V Klatovech doporučujeme navštívit:

Katakomby - jedná se o pohřebiště příslušníků jezuitského řádu, šlechty, vojska i měšťanů. V letech 1676–1783 bylo do katakomb uloženo k věčnému spánku více než 200 zemřelých.

Černá věž - 81 metrů vysoká věž získala tmavočerné zbarvení vlivem mnoha požárů, proto dostala název Černá věž.

Hrad a zámek Klenová - prohlédněte si historickou expozici z dějin hradu a zámku a několik výstav českého i zahraničního umění. Z hradu se nabízí jedinečné výhledy na centrální Šumavu.

Lékárna U Bílého jednorožce - barokní lékárna je jednou z mála památek tohoto druhu v Evropě. Při návštěvě uvidíte ukázky zbytků původních léčiv, starých lékárenských nástrojů i léčebných metod.

Možnosti koupání v Klatovech a okolí:

Krytý plavecký areál - plavecký, relaxační a dětský bazén, tobogan, zážitková jeskyně, divoká řeka, protiproud, perličková lůžka, vířivka, chrliče, saunové centrum s parní kabinou, infrakabinou a finskou saunou

Koupaliště Nýrsko (18 km) - dva bazény se slanou vodou, skokanský můstek, bazén pro děti, hřiště na volejbal, nohejbal, basketbal, tenis a občerstvení

Centrum vodní zábavy Kdyně (22 km) - velký bazén rozdělený na plaveckou část a část s vodními atrakcemi, 60metrový tobogan, wellness centrum s osmanskou lázní a finskou saunou

Přírodní koupaliště Žabáky (37 km) - koupaliště mívá, kvůli svému silnému přítoku, čistou, ale chladnou vodu

Tipy na výlet v okolí Klatov:

Horská synagoga Hartmanice (33 km) - nejvýše položená synagoga v Česku, postavena v 19. století

Černé jezero (33 km) - největší karové ledovcové jezero na Šumavě a zároveň i největší jezero v České republice

Jeskyně Salka (34 km) - její dno i přilehlé "štoly" jsou zaplaveny vodou až do výšky 5 metrů. V 17. století se zde těžila kyzová břidlice na výrobu kamence.

Cikánská slať (60 km) - vrchovištní rašeliniště v nadmořské výšce 1103 m, porostem jsou smrky, kleč a rašeliníky