Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Řevnice

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Řevnice se nachází v chráněné krajinné oblasti Český Kras, jen 6 km od Karlštejna a necelých 20 km od Prahy. Z jedné strany je obtéká řeka Berounka a z druhé chrání vršky Brdského masivu, a proto jsou právem nazývány vstupní bránou Brd. Výborné vlakové spojení do Prahy, Karlštejna a Berouna, snadná dostupnost do Koněpruských jeskyní, na Křivoklát, zámek v Mníšku pod Brdy, Svatý Jan pod skalou. Řevnice a jejich okolí jsou atraktivním místem pro cykloturistiku, jsou rodištěm tenistky Martiny Navrátilové.,

Můžete navštívit:

Hrad Křivoklát – jeden z nejstarších a nejvýznamnějších hradů českých knížat a králů, jehož počátky sahají až do 12. století. V době husitských válek byl několikrát poškozen požárem. Hrad nabízí návštěvníkům hned 6 prohlídkových okruhů, kde můžete nahlídnout i do útrob hradu.

Koněpruská jeskyně Jeskyně jsou nejdelší jeskynní systém v Čechách se třemi jeskynními patry a délkou přes 2 kilometry. Unikátní nejsou jen výzdobou, ale i penězokazeckou dílnou či archeologickými a paleontologickými nálezy.

Muzeum betlémů – Na návštěvníky tady čeká rozsáhla sbírka českých historických dřevěných betlémů a také betlémy z vosku, cukru nebo chleba. Nejzajímavější je pak Karlštejnský královský betlém.

Změnit nastavení cookies