Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Kutná Hora

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Kutná Hora je město v okrese Kutná Hora ve Středočeském kraji, obec s rozšířenou působností a městská památková rezervace zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Díky těžbě stříbra šlo ve středověku o jedno z nejvýznamnějších českých královských měst. Žije zde přibližně 20 tisíc obyvatel.


V Kutné Hoře doporučujeme navštívit:

Chrám sv. Barbory - unikátní dílo vrcholné a pozdně gotické architektury, založené roku 1388

Kamenná kašna - krásná a mohutná kašna ve tvaru dvanáctibokého hranolu uprostřed malého náměstíčka

České muzeum stříbra - během prohlídky se v expozicích seznámíte s historií královského horního města, dozvíte se, jak se kutnohorské stříbro dobývalo a zpracovávalo a získáte informace o významných architektonických skvostech Kutné Hory.

Bobová dráha - je unikátně položena na třech svazích a svou délkou 1565 m je nejdelší v České republice a druhá nejdelší v Evropě, převýšení dráhy je 42 m.


Možnosti koupání v okolí Kutné Hory:

Vodní svět Kolín (14 km) - vnitřní 25m plavecký bazén, venkovní 50m bazén, relaxační bazén, dětské bazény, brouzdaliště, dva tobogany, trojskluzavka, vířivky, parní kabina, dopravní hřiště, fitness, kurty na tenis, hřiště na plážový volejbal, minigolf, solná jeskyně, sauna, solárium, masáže a občerstvení

Jezero Poděbrady (31 km) - skluzavky, půjčovna lodiček a šlapadel, písčité pláže i travnaté plochy, lehátka a slunečníky jsou k zapůjčení, hřiště na beach volejbal a nohejbal, herní koutky a občerstvení

Koupaliště Chlumec nad Cidlinou (41 km) - velký bazén o rozměrech 55 krát 50 metrů s ostrovem s letním zážitkovým barem, dětská dvojskluzavka a skluzavka pro dospělé, dětské brouzdaliště, plážový volejbal, stolní tenis, dětské hřiště a restaurace

Aquacentrum Pardubice (44 km) - 50metrový plavecký bazén, divoká řeka, člunový tobogan, horolezecká stěna, dětské hřiště, skokanský můstek, výukový bazén, dětské brouzdaliště, vířivky, finská sauna, sněhová komora, infrasauna, masáže, fitness centrum a občerstvení


Tipy na výlet v okolí Kutné Hory:

Rozhledna ve vodárenské věži v Kolíně (13 km) - vodojem nyní slouží jako veřejně přístupná rozhledna, která kromě krásného výhledu a přístupu do prostoru bývalé vodní nádrže nabídne tematicky zaměřené expozice a další zajímavý kulturní program.

Zámek Žleby (20 km) - romantický zámek vybavený jedinečnou sbírkou zbraní, historickým divadelním sálem či vzácně dochovanou zámeckou kuchyní. Úžasná je i procházka zámeckým parkem, kterým protéká řeka Doubrava.

Hrabalův Postřižinský pivovárek (36 km) - odborník vás provede varnou, spilkou, sladovnou, sklepy, stáčírnou, uvidíte dnešní proces vaření piva, i kde zraje ležák a samozřejmě také ochutnáte nebo si odvezete to nejlepší z produktů pivovaru.