Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Beroun

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Beroun je okresní městečko ve Středočeském kraji. Město leží na soutoku Berounky a Litavky, asi 30 km jihozápadně od Prahy. V centru můžete spatřit hradby, měšťanské domy se zachovalými kamennými klenutými sklepy, renesančními prvky a barokními štíty. Beroun láká k návštěvě nejen historií. Na podzim se zde tradičně koná festival Talichův Beroun. Na jaře a na podzim se ve městě konají vyhlášené Hrnčířské trhy a mnoho dalších akcí po celý rok. Navštívit zde můžete například aquapark, golfové hřiště, skatepark apod. Milovníci pěší turistiky odsud mohou vyrazit do Českého krasu nebo CHKO Křivoklátska.

V Berouně můžete navštívit:
Muzeum Českého krasu - Jednotlivé expozice muzea jsou věnovány nejen CHKO Český kras a světově významné geologické oblasti Barrandienu, ale také dějinám Berouna a jeho významným osobnostem.

Medvědárium - Symbol medvěda má město Beroun ve znaku i na svém praporu. Navíc zde můžete navštívit také medvědy živé.

Aquapark Beroun - nabízí, jak ryze sportovní vyžití plavcům v 25 m plaveckém bazénu, tak relaxaci v relaxačních bazénech s lehátky a sezónní opalovací terasou, či společensko-zábavné vyžití na skluzavkových atrakcích se 2 tobogány.

Rozhledna Městská hora – Nachází se v berounském parku, v nadmořské výšce 290 m n.m. Vyhlídková plošina je ve výšce 11 m a poskytuje krásný výhled na město Beroun, panorama Dědu, vrcholky Křivoklátska, oblast Českého krasu a Brdy.

Tipy na výlety do okolí:
Hrad Žebrák (19 km) - Hrad Žebrák byl od poloviny 13. století využíván šlechtou i českými králi. Po požáru roku 1395 jej nechal Václav IV. přestavět.

CHKO Český kras (20 km) - Od Prahy jihozápadním směrem k Berounu se rozkládá pestrá a mnohotvárná krajina, která zahrnuje téměř 700 jeskyní s nejdelším jeskynním systémem v Čechách, významná naleziště zkamenělin a cennou teplomilnou květenu i zvířenu.

Národní přírodní památka Kotýz (9 km) - Kotýz se nachází nedaleko Berouna na západním okraji CHKO Český kras. Územím prochází naučná stezka a je známé především dvěma skalními mosty, Aksamitovou bránou a Jelínkovým mostem, a archeologicky významnou Děravou jeskyní.

Změnit nastavení cookies