Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Beroun

Informace Pobyty

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Beroun je okresní městečko ve Středočeském kraji. Město leží na soutoku Berounky a Litavky, asi 30 km jihozápadně od Prahy. V centru můžete spatřit hradby, měšťanské domy se zachovalými kamennými klenutými sklepy, renesančními prvky a barokními štíty. Beroun láká k návštěvě nejen historií. Na podzim se zde tradičně koná festival Talichův Beroun. Na jaře a na podzim se ve městě konají vyhlášené Hrnčířské trhy a mnoho dalších akcí po celý rok. Navštívit zde můžete například aquapark, golfové hřiště, skatepark apod. Milovníci pěší turistiky odsud mohou vyrazit do Českého krasu nebo CHKO Křivoklátska.

Můžete navštívit:

Muzeum Českého krasumuzeum najdete v Jenštejnském domě, kde si pro Vás připravili hned několik expozic. Jedná se o expozici Živá příroda Českého krasu, Etnografická expozice nebo Z dějin řemesel Berouna.

Aquapark Beroun – Můžete se těšit na sportovní bazén s šesti plaveckými drahami, vzduchová masážní lůžka, jeskyně, dnový gejzír, chrliče nebo vodní masáž.

Rozhledna Městská hora – na tuto netradiční rozhlednu lze vystoupat přímo v Berouně. A proč netradiční? Je to tím, že je postavena na místním vodojemu. Naskytne se Vám výhled na celý Beroun, ale i na vrchol Dědu nebo Křivoklátsko.