Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Rokytnice v Orlických horách

Informace Pobyty

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

TIPY NA VÝLET
Dělostřelecká tvrz Bouda – jedna z pěti stavebně dokončených dělostřeleckých tvrzí československého opevnění měla po válce sloužit jako muniční sklad, ovšem armáda ji časem opustila.

Rozhledna na Suchém vrchu – 33 m vysoká věž s typickým tvarem hřibu a vyhlídkovým ochozem ve výšce 25 m. Otvírá se odtud kruhový výhled na masiv Králického Sněžníku, Jeseníky či Soví hory, za vynikající viditelnosti i na Krkonoše.

Muzeum řemesel v Letohradě – hlavní prohlídková trasa největšího tuzemského muzea řemesel vede třemi patry rozlehlé barokní sýpky, kde jsou pěkně přehledně seřazeny expozice několika desítek řemesel a živností převážně z období 1850 až 1930.

Vodní mlýn v Písečné u Žamberka – první zmínka o existenci mlýna pochází z roku 1596, naposled se v něm mlelo v roce 1951.

Hrad Litice, Přírodní bludiště v Brandýse nad Orlicí, Ski areál Buková hora v Čenkovicích, Podkarpatský roubený kostelík v Dobříkov

Nový zámek u Lanškrouna – zbytek rozsáhlého barokního zámku rodu Liechtensteinů, z něhož se zachovala jediná věž s rozsáhlými podzemními sklepy.

MOŽNOST KOUPÁNÍ

Koupaliště s tobogány v Žamberku (12 km).

LYŽOVÁNÍ

SKI CENTRUM FARÁK (300 m) - 1 vlek poma, 350 m dlouhá sjezdovka, večerní lyžování, umělé zasněžování, ski servis, půjčovna lyží. Okolo horní stanice vleku probíhá Orlická magistrála (běžecké stopy). SKI CENTRUM ŘÍČKY (6 km) - až 992 m n.m., 3 vleky, 4 km sjezdovek, večerní lyžování, umělé zasněžování, lyžařská škola, snowpark, ski servis, půjčovna lyžařského vybavení, 25 km upravovaných běžeckých stop.