Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Deštné v Orlických horách

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

TIPY NA VÝLET
Dělostřelecká tvrz Bouda– jedna z pěti stavebně dokončených dělostřeleckých tvrzí československého opevnění měla po válce sloužit jako muniční sklad, ovšem armáda ji časem opustila.

Rozhledna na Suchém vrchu –33 m vysoká věž s typickým tvarem hřibu a vyhlídkovým ochozem ve výšce 25 m. Otvírá se odtud kruhový výhled na masiv Králického Sněžníku, Jeseníky či Soví hory, za vynikající viditelnosti i na Krkonoše.

Muzeum řemesel v Letohradě –hlavní prohlídková trasa největšího tuzemského muzea řemesel vede třemi patry rozlehlé barokní sýpky, kde jsou pěkně přehledně seřazeny expozice několika desítek řemesel a živností převážně z období 1850 až 1930.

Vodní mlýn v Písečné u Žamberka – první zmínka o existenci mlýna pochází z roku 1596, naposled se v něm mlelo v roce 1951.

Hrad Litice, Přírodní bludiště v Brandýse nad Orlicí, Ski areál Buková hora v Čenkovicích, Podkarpatský roubený kostelík v Dobříkov

Nový zámek u Lanškrouna – zbytek rozsáhlého barokního zámku rodu Liechtensteinů, z něhož se zachovala jediná věž s rozsáhlými podzemními sklepy.

Změnit nastavení cookies