Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Horní Blatná

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Horní Blatná je malebné, celistvě zachované renesanční město s čtvercovým náměstím a kostelem sv. Vavřince. V okolí se dochovala řada stop po těžbě cínu, kobaltu a stříbra, k nejzajímavějším lokalitám patří Vlčí jámy a Blatenský příkop. Výletníky láká také rozhledna na nedalekém Blatenském vrchu.

V Horní Blatné doporučujeme navštívit:
Expozice těžby cínu - Stálá expozice je věnována dějinám těžby a zpracování cínové rudy v okolí krušnohorských městeček Horní Blatné a Božího Daru.
Naučná stezka Blatenský vrch - Navštívíte umělé vodní dílo Blatenský příkop a vrchol Blatenského vrchu s rozhlednou.
Vlčí jámy - Klima je zde takové, že led a sníh tu neroztává po celý rok.
Rozhledna Blatenský vrch - Rozhledna Blatenský vrch je vysoká 21 m a nabídne jedinečný pohled na úchvatnou přírodní scenérii okolní krajiny z celkové výšky 1044 metrů nad mořem.

Tipy na výlety do okolí:
Horní Hrad (29 km) - Hrad a zámek Horní Hrad také řečený Hauenštejn je středověký strážní hrad nedaleko Stráže nad Ohří, rozšířený a upravený v polovině 19. století ve stylu anglické novogotiky.
Hora Klínovec s rozhlednou (16 km) - Na nejvyšší hoře Krušných hor Klínovci (1244 m n.m.) leží 80 m vysoká dominanta radiotelekomunikační věže a rozhledna.
Boží vyhlídka (13 km) - Je vysoká osm metrů, vyhlídková plošina se nachází ve výšce pět metrů nad zemí a turisté se z ní mohou rozhlížet za příznivého počasí bez omezení.