Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Boží Dar

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Krušnohorské město, ležící téměř na česko-německých hranicích, je s nadmořskou výškou 1028 m nejvýše položené město ve střední Evropě. Díky vynikajícím sněhovým podmínkám Boží Dar dobře znají milovníci sjezdovek a běžek, pro rodiny s dětmi tu mají Ježíškovu cestu a vánoční Ježíškovu poštu.

Tipy na výlety:
Ježíškova cesta - Cesta má 13 zastávek, ke kterým účastníci dojdou po značených cestách. V každém domečku čeká děti zajímavý úkol a vítat je bude Ježíšek, jeho přátelé a pomocníci z Ježíškova světa.

Boží vyhlídka - Je vysoká osm metrů, vyhlídková plošina se nachází ve výšce pět metrů nad zemí a turisté se z ní mohou rozhlížet za příznivého počasí bez omezení.

Šlikova věž (7 km) - Pozdně gotický hrad Freudenstein, nazývaný Šlikův hrádek, patrně nejmladší hradní stavbu v Čechách, nechal vystavět v letech 1517–1520 Štěpán Šlik. V roce 1525 byl hrad dobyt a vydrancován vzbouřenými horníky.

Přírodní lanové centrum v areálu svatého Linharta (34 km) - Pět lezeckých okruhů sahajících téměř až do koruny stromů (do 15 m) najdete v areálu sv. Linharta. Jsou zde instalovány atrakce pro děti již od 3 let, obratnostní překážky, slaňování, skoky do prázdna, akrobatické překážky apod.

Hrad Hasištejn (40 km) - Na úzkém ostrohu nad údolím Prunéřovského potoka u dnešní obce Místo byl na počátku 14. století založen hrad Hasištejn. Areálu vévodí vysoká vyhlídková věž, k vidění jsou zbytky interiérů hradu, malá a velká věž s vyhlídkou, kaple a sklepní prostory.

Možnosti koupání:
Zatopený lom Jimlíkov (28 km) - Bývalý lom na kaolin nedaleko vesničky Jimlíkov je oblíbeným místem ke koupání, které se zde toleruje na vlastní nebezpečí.

Aquacentrum Agricola (8 km) - Součástí radonových lázní v Jáchymově je moderní lázeňské centrum Agricola. Naleznete zde bazén se dvěma plaveckými dráhami (25 m a 28 °C), pro nejmenší návštěvníky je připraven bazének s vodopádem a pro větší děti tobogán.

Změnit nastavení cookies