Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Dolní Morava

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Králický Sněžník coby třetí nejvyšší pohoří České republiky leží nedaleko města Králíky. Společně s dalšími kopci v okolí patří také k nemnoha místům, z nichž za příznivého počasí dohlédnete na dva nejvyšší body naší země – vrchol Sněžky a špičku vysílače na Pradědu.

TIPY NA VÝLET
Poutní areál Hora Matky Boží v Dolní Hedeči – monumentální barokní klášter s kostelem Nanebevzetí Panny Marie, ambity, kaplí Svatých schodů, pramenem, hřbitovem a poutním domem na Mariánském kopci nad městem Králíky.

Dělostřelecká tvrz Hůrka – tvrz na severním okraji města Králíky.

Naučná stezka československého opevnění Dolní Morava – trasa se sedmi zastávkami vás seznámí s jednotlivými částmi opevnění v obci Dolní Morava.

Pramen řeky Moravy – Králickému Sněžníku, přes nějž přechází hlavní evropské rozvodí, se právem říká střecha Evropy. Pod vrcholem v nadmořské výšce 1 380 m vyvěrá pramen řeky Moravy, upravený jako studánka.

Naučná stezka Králický Sněžník – začíná v nadmořské výšce 695 m na parkovišti v severní části obce Dolní Morava a vede údolím řeky Moravy až k jejímu prameni pod vrcholem Králického Sněžníku, končí v nadmořské výšce 899 m u chaty Návrší. Stezka má 15 zastavení, měří asi 14 km a celkové převýšení činí 685 m.