Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Zlín - Kostelec

Informace Pobyty

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Kostelec u Zlína se nachází v kouzelné krajině mezi Hostýnskými a Vizo­vic­ký­mi vrchy nedaleko Zlína. Lázeňská praxe zde byla zavedena již v roce 1742. Městu přinesly slávu především přírodní sirné prameny, které se používají při léčení kožních onemocnění a pohybového aparátu. Lázeňský hotel se nachází na vrchu kopce s překrásným výhledem na okolní lesy.

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE
Minerální voda s vysokým obsahem síry.

LÉČEBNÉ SPECIALIZACE
Nemoci pohybového ústrojí (bolesti zad, krční páteře, revmatismus), kožní nemoci.

VOLNÝ ČAS
Ucelený lázeňský komplex nabízí zázemí kvalitního devítijamkového hřiště, driving range s tréninkovými odpališti, cvičný chipping a putting green s písečným bunkerem. K dispozici je indoor golf s celoročním provozem s tréninkovými odpališti a jemně modelovaným cvičným greenem se šesti jamkami. Součástí golf klubu se 60 místy k sezení je i About Golf 3D simulátor a Pro shop. Dále je zde k dispozici venkovní bazén (velký, malý, dětský) s vyhřívanou vodou (26 až 29 °C, květen – září), sauna, minigolf, tenis a volejbal. Areálem prochází cyklostezka a turistické trasy.

KAŽDOROČNÍ KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE
Duben – Oslavy Dne Země – mezinárodní svátek životního prostředí; Neznámá země – festival cestování, poznávání a sbližování kultur; Literra – festival literatury, setkání s předními spisovateli z ČR a SR
Květen – Talentinum – mezinárodní festival mladých koncertních umělců; Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež – soutěže hraných a animovaných filmů
Červenec – Masters of Rock – mezinárodní open-air rockový festival, Vizovice
Srpen – Barum Czech Rallye – automobilová rallye, od r. 2007 součástí světového seriálu IRC; Trnkobraní Vizovice – multižánrový festival ve Vizovicích, soutěž v pojídání švestkových knedlíků; FEDO – přehlíd­ka dechových orchestrů z ČR i ze zahraničí
Září – Harmonie Moravie – mezinárodní hudební festival

VÝLETY PO OKOLÍ
Kostelec – Štípa: Barokní chrám Panny Marie, větrný mlýn Větřák stojící na kopci jihovýchodně od města.
Lukov: Historické trosky z první poloviny 13. století, které se vypínají na vysokém útesu ukrytém v lesích.
Malenovice: Hrad v jihozápadní části Zlína, založený ve druhé polovině 14. století. V interiéru zámku, ozdobeném překrásnými freskami (hlavní sál, kaple), se konají různé výstavy.
Zlín: Renesanční zámek, ve kterém se nachází mu­zeum jihovýchodní Moravy se stálými expozicemi věnovanými archeologii a místním lidovým krojům.
Zlín-Lešná: Zoologická zahrada, která se nachází v zámeckém parku, založená v roce 1948. Její hlavní pamětihodností jsou tučňáci, mroži a koně lipicáni. V centrální části parku se nachází nevelký zámeček s kolekcí starého nábytku.
Rožnov pod Radhoštěm: Město ležící při jižním úpatí posvátné hory Radhošť, skanzen Valašské muzeum v přírodě (60 památkově chráněných lidových staveb z Valašska).
Rozhledna Loučka: Železná rozhledna, která má 173 schodů, nachází se v nadmořské výšce 676 m n. m., výška rozhledny 55 m.
Vizovice: Pozdně barokní zámek ve francouzském stylu byl postaven v letech 1750 – 1770 – sbírky uměleckého nábytku, porcelánu, zbraní, obrazů, cenná je výzdoba zámecké kaple a hlavního sálu, přilehlý park ve francouzském a anglickém stylu.
Velké Karlovice – prales Razula: Státní přírodní rezervace Razula, jediný zachovaný zbytek jedlo-bukového pralesa (stáří stromů 200 let).
Spytihněv – Baťův kanál: Historická vodní cesta na řece Moravě, kterou je dnes možno proplout na vypůjčených či vlastních plavidlech všeho druhu.
Rozhledna Brdo: Kamenná rozhledna vysoká 24 m je postavená v roce 2004 na nejvyšším z vrcholku Chřibů z pískovcového kamene.
Archeoskanzen Modrá: Archeologický skanzen v Modré se nachází v lokalitě původního velkomoravského osídlení, v těsném sousedství Velehradu.
Luhačovice: Lázeňské město plné secesních staveb, nejstarší památkou je trojkřídlý barokní zámek, dále je zde barokní kaple, kolonáda, Bruselská fontána atd.
Zdroj: Czechtourism