Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Otrokovice

Informace Pobyty

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Město Otrokovice leží ve Zlínském kraji, asi 10 km jihozápadně od Zlína na soutoku řek Moravy a Dřevnice. Nachází se na rozhraní tří moravských regionů – Slovácka, Valašska a Hané. Každá z oblastí přispěla svým dílem ke koloritu města: pohostinnost Hanáků se snoubí s valašskou pracovitostí a slováckým temperamentem. To vše při zachovávání tradic a specifického nářečí.
Historie města je spjata s koncernem Baťa, který tu vybudoval své pobočky a stál i u zrodu Baťova plavebního kanálu. Najdete zde i letiště, kde v roce 1932 Tomáš Baťa zahynul. Na baťovské časy odkazuje i společenský dům roku 1936 podle plánu Vladimíra Karfíka, architekta slavného zlínského mrakodrapu „Jednadvacítky“. Uctívá památku Tomáše Bati svým tvarem vrtule letadla.
Na severním okraji města se rozprostírá rekreační oblast Štěrkoviště. Po cyklostezce kolem Dřevnice se dostanete pohodlně do Zlína. Populární je i cyklostezka podél Baťova kanálu, která Vás zavede až do Hodonína. Doporučujeme navštívit i muzeum motocyklů Harley Davidson. Sportovní vyžití zajišťuje areál Baťov.