Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Mikulov

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Mikulov je město ležící o okrese Břeclav, 18 km západně od Břeclavi na hranicích s Rakouskem. Historické jádro města je městskou památkovou rezervací. Právě podle města Mikulov je pojmenována Mikulovská vinařská podoblast.

Tipy na výlety:
Zámek Mikulov - V jeho zdech pobývala řada známých osobností, mezi jinými i císař Napoleon. Ozdobnou zámku jsou barokní zahrady.

Regionální muzeum - Mikulovský zámek tyčící se na kraji CHKO Pálava je už několik desítek let sídlem Regionálního muzea v Mikulově.

Svatý Kopeček - Na kopci se nachází kostel sv. Šebestiána, zvonice a křížová cesta. Svatý Kopeček je významným poutním místem.

Dietrichsteinská hrobka - Hrobka Dietrichsteinů bývala dříve kostelem, který však roku 1784 vyhořel. Stavba tak byla přestavěna na hrobku v níž je nyní uloženo 45 rakví a 3 urny s ostatky příslušníků rodu Dietrichsteinů.

Zřícenina gotického hradu Dívčí hrady (10 km) - Hrad Děvičky, jehož zřícenina se tyčí na výrazném kopci v rámci CHKO Pálava, tvoří výraznou dominantu krajiny.

Jeskyně Na Turoldu  (2 km) - Jeskyně Na Turoldu jsou jedinými zpřístupněnými jeskyněmi v jurském vápenci v ČR a leží v přírodní rezervaci vrch Turold na okraji města Mikulova.

Změnit nastavení cookies