Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Luhačovice

Informace Pobyty

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Luhačovice leží v malebné dolině chráněné oblasti Bílé Karpaty v jihovýchodní části Moravy. Historie místních lázní čítá už více než 300 let. Jejich rozkvět nastal počátkem 20. století, když se město díky rozvoji moderní balneologie proměnilo v oblíbené místo návštěvníků. Mezi nimi bylo mnoho významných osobností, jako např. český hudební skladatel Leoš Janáček.

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE
Přírodní hydrogenuhličitano-chloridosodné minerální vody obsahující sodík, vápník, hořčík a volný oxid uhličitý, teplota vody 10 – 12 °C. Většina lázeňských zařízení má tyto zdroje zavedeny do svých balneoprovozů. Některá zařízení indikují pitné kúry pouze u volně přístupných zdrojů.

LÉČEBNÉ SPECIALIZACE
Nemoci dýchacího ústrojí, nemoci trávicího ústrojí, poruchy metabolismu, nemoci pohybového ústrojí, nemoci oběhového ústrojí, srdce a cév, onkologická onemocnění.

VOLNÝ ČAS
Sportovní areál, kryté bazény, sauna, solárium, tenisové kurty, sportovní hřiště, hřiště na minigolf, bowling a také půjčovna sportovních potřeb. Rybáři se mohou dosyta nabažit svého koníčku na místní přehradě. Okolí Luhačovic je ideální pro cyklistiku i pěší turistiku.

KAŽDOROČNÍ KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE
Červenec – hudební festival Janáček a Luhačovice
Červen – září – letní divadelní sezona v Lázeňském divadle
Srpen – Divadelní Luhačovice
Září – mezinárodní festival dětských folklorních souborů

VÝLETY PO OKOLÍ
Buchlov: Jedna z nejstarších pevností v České republice, ukázka středověké obranné architektury, cenné historické sbírky a knihovna.
Kroměříž: Historické centrum města je pod ochranou UNESCO, jedinečný barokní zámek s přilehlými parky, zámecká galerie, gotické a barokní kostely.
Vizovice: Barokní zámek s cennými kolekcemi porcelánu, zbraní a nábytku.
Zdroj: Czechtourism