Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Lednice

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY


Lednice, někdy je také uváděno Lednice na Moravě, je obec nedaleko Břeclavi, ležící v dolnomoravském úvalu. Lednice, jež jsou také vinařská obec, kde sídlí také Zahradnická fakulta Mendelovy univerzitě v Brně. Zdejší pohádková krajina se zámky a zámečky, kolonádami, rybníky, upravenými cestičkami je ideální jak pro pěší toulky, tak pro cyklo výlety. Od roku 2017 je Lednice oficiálně také lázeňským městem. Lednicko-valtický areál, zvaný též Zahrada Evropy, je nejrozsáhlejší parkově upravená krajina na světě, zapsána mezi památkami UNESCO.

V Lednici doporučujeme navštívit:
Zámek Lednice - Vydejte se za krásami zámku Lednice, který je součástí Lednicko-valtického areálu. Dnes je celý Lednicko-valtický areál součástí UNESCO a je to nejvyhledávanější turistická destinace v ČR.
Palmový skleník - Zámecký skleník v Lednici je vítaným zpestřením prohlídky zámeckého areálu. Zejména v chladnějších dnech se zde návštěvník může příjemně ohřát, teploty dosahují tropických hodnot.
Minaret - Výška je přes 60 metrů, z vrcholu si tak prohlédnete i daleké okolí. V 1. patře objevíte restaurované salonky.
Vyhlídkové plavby - Můžete si vychutnat plavbu na dvou trasách – od lednického zámku k Minaretu a odtud dále k Janovu hradu.
Chrám Tří Grácií - Tři Grácie (řecké Charitky) se jmenují Aglaia, Eufrosyné a Thálie – jedná se o bohyně krásy a půvabu. Sousoší vytesal z jediného balvanu Leopold.

Tipy na výlety do okolí Lednice:
CHKO Pálava (14,6 km) - V severozápadním výběžku Panonské nížiny, v nejteplejší a téměř nejsušší oblasti České republiky, se nachází Pavlovské vrchy. Zdejší zem dodnes střeží dávná tajemství lovců mamutu, Keltů i zapomenuté osudy vojáků X. římské legie, kteří tu podle legendy začali s pěstováním vinné révy.
Zoo Hodonín (32,6 km) - Zoologická zahrada Hodonín se nachází v severozápadní části města. Rozkládá se na čtyři a půl hektaru rovinné plochy, což předznamenává příjemnou a pohodlnou procházku.