Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Kyjov

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Vinařské město leží severně od Hodonína uprostřed zvlněné krajiny plné sadů, polí a vinic. Svou podobou připomíná italské Toskánsko. Významnou součástí města je folklór, reprezentovaný hlavně slavností Slovácký rok, které se konala poprvé v roce 1921. Okolí tvoří Kyjovská pahorkatina a Chřiby, krajina je zvlněná, plná sadů, polí, luk a vinic. Místní vinaři se prezentují ve Slovácké galerii vín a ve zdejších sklepních uličkách. V blízkosti se nacházejí rozhledny Bukovanský mlýn nebo rozhledna Johanka.

V Kyjově doporučujeme navštívit:
Renesanční radnice s věží - Kyjovská radnice je dominantou Masarykova náměstí. Byla postavena v letech 1561–1562, věž byla zvýšena v roce 1582. Stavba je široká 22 m a výška věže dosahuje 39 m. V budově sídlí městský úřad.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie - Barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie patří k bývalému kapucínskému klášteru. Nachází se na hlavním Masarykově náměstí.

Vlastivědné muzeum - Kyjovské Vlastivědné muzeum sídlí v nejstarší dochované budově ve městě, v renesančním zámečku.

Kaple sv. Josefa - Kaple s parčíkem stojí na vyvýšenině nad zámečkem. Nachází se u ní malý hřbitov, kde je pochována řada významných osobností nedílně zapsaných do historie města.

Tipy na výlety do okolí:
Bukovanský mlýn (7 km) - Rozhledna ve stylu větrného mlýna holandského typu vysoká 15 m je zdaleka viditelnou dominantou nad obcí Bukovany.

Zámecká francouzská zahrada (9 km) - Podle návrhu architekta Antonína Zinnera vznikla nová barokní zahrada ve francouzském stylu a na ní navazující bažantnice s několika romantickými stavbami (altánek, umělá zřícenina, atd.).

Přírodní park Ždánický les (28 km) - Přírodní park se rozprostírá v jihozápadní části Středomoravských karpat a je členěn na Hustopečskou pahorkatinu, Boleradickou vrchovinu a Dambořickou vrchovinu.