Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Hodonín

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY


Hodonín je město, které leží ve stejnojmenném kraji, leží na řece Morava 60 km jihovýchodně od Brna. Zajímavostí je, že se zde narodil 1. československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Jedná se o jedno z center Slovácka se zachovalým folklorem, tradicí lidových řemesel a živých zvyků. Hlavní náměstí se jmenuje po slavném místním rodákovi – prezidentu T. G. Masarykovi (má zde i své jediné muzeum), a trůní mu impozantní radnice ve stylu norimberské secese. Oblíbenou atrakcí je její zvonkohra. Stejně tak Zpívající fontána mezi kostelem a radnicí přitahuje kombinací vodních prvků s barevnými světelnými efekty velkou pozornost.

V Hodoníně doporučujeme navštívit:
Masarykovo muzeum - Tomáš Garrigue Masaryk je bezesporu nejvýznamnějším hodonínským rodákem, proto není divu, že první profesionální stálá expozice na území České republiky se nachází právě zde.

Zoo Hodonín - Zoologická zahrada Hodonín se nachází v severozápadní části města na okraji lesního komplexu Hodonínská Dúbrava. Rozkládá se na čtyř a půl hektarové rovinné ploše, což předznamenává příjemnou a pohodlnou procházku.

Lázně Hodonín - Moderní lázeňský komplex v Hodoníně poskytuje cílenou léčebnou a rehabilitační péči s více než třicetiletou tradicí a léčí tu snad tím nejstarším, čím se vůbec léčit dá – minerální vodou zvanou solanka, jejichž původ se datuje až do období třetihor.

Tipy na výlety:
Zámek Milotice (15 km) - Státní zámek Milotice, nazývaný perla jihovýchodní Moravy, je unikátně zachovaným komplexem barokních staveb a zahradní architektury v obci Milotice, asi 8 km od Kyjova, v regionu bohatých folklorních tradic a dobrého vína.

Mutěnické rybníky (10 km) - Najdete zde největší kolonie racků chechtavých na jižní Moravě. Severní část rybníků tzv. Bažatnice je jediným pravidelným hnízdištěm pisily čáponohé v Česku. Pravidelně tu hnízdí bukáček malý, moták pochop, slavík modráček a nepravidelně také chřástal malý nebo bukač velký.

Zámeček Belveder (34,5 km) - V jednoduchosti je krása – o tom svědčí zámeček Belveder, vystavěný na severním okraji Valtic Josefem Hardmuthem. Příkaz knížete zněl „postavit pěknou bažantici“.

Súsedská rozhledna (24,2 km) - Tři obce, jeden kopec. A na něm stojí zajímavá rozhledna. Svým jménem odkazuje na společný projekt starostů a obyvatel vesnic z Podchřibí. Rozhledna je celoročně volně přístupná.

Janův hrad (35,4 km) - Zříceniny podtrhují tajemnou atmosféru romantického parku v Lednici. Projděte si oba prohlídkové okruhy a představte si ty bujaré oslavy dobrého lovu, pány holedbající se svými úlovky a dámy tančící v přepychových róbách.