Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Brno

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY


Brno je statutární a 2. největší město České Republiky, co se týče rozlohy i počtem obyvatel. Už odedávna ho střeží drak umístěný v průchodu věže Staré radnice. Jedná se také o významné vysokoškolské město, kde se nachází 34 fakult od 14 univerzit. Brno bylo a je také sídlem mnoha strojírenských firem jako je Zbrojovka, Zetor, či První brněnská strojírna. Každoročně je zde pořádán na přelomu května a června festival zábavy Brno – město uprostřed Evropy, jehož součástí je také přehlídka a možnost jízdy starými dopravními prostředky.

V Brně můžeme navštívit:
Hrad a pevnost Špilberk -  leží na stejnojmenném kopci, ze kterého máte výhled na celé Brno.

Hvězdárna a planetárium - Přímo v centru Brna, v malebném parku Kraví hory, leží Hvězdárna a stereoskopické planetárium. Po celý rok nabízí řadu poutavých pořadů pro veřejnost a romantikou dýchají i večerní pozorování skutečné hvězdné oblohy dalekohledy. Zdejší digitárium je jedno z nejmodernějších v Evropě.

Vyhlídkové lety vzducholodí - Tomáš Habán, zakladatel společnosti HaBalon, vlastní v Česku unikát – jde o vzducholoď se kterou pořádá vyhlídkové lety v okolí Karlštejna a Brna pro veřejnost.

Moravská galerie - Místodržitelský palác Moravské galerie v Brně nabízí rozsáhlou expozici Brno předměstí Vídně, která přibližuje lokální umění v kontextu vídeňské tvorby, přičemž kombinuje ukázky vysokého umění i uměleckého řemesla.

Mendelův skleník - Klášterní zahrady Augustiniánského opatství v Brně v sobě skrývají skleník, ve kterém opat Gregor Johann Mendel v polovině 19. století křížil zelený a žlutý hrách, a na základě svého experimentu položil základy světové genetiky.

Tipy na výlety do okolí:
Army park Ořechov (20,3 km) - Největší military zábavní park v ČR plný dobrodružných aktivit s vojenskou tématikou, armádní technikou a muzeem.

Jeskyně Výpustek (21,4 km) - Vydejte se pozpátku 40 tisíci let historie. Jeskyně Výpustek patří mezi nejvýznamnější jeskynní systémy Moravského krasu. Velmi zajímavá podzemní prostora má bohatou a velmi neobvyklou historii.

Permonium (28,2 km) - Návštěvníci zde naleznou největší nadzemní bludiště v ČR, imitující na povrchu systém důlních chodeb, důlní jezero, sopku propojenou s lanovým centrem, prales a důlní štoly s dalšími atrakcemi.

Možnosti koupání v Brně a okolí:
Aquapark Kohoutovice - Pro milovníky relaxu je k dispozici rekreační bazén s perličkovými rošty, chrliči vody, vodní trysky, brouzdaliště pro děti, pára, sauna, posilovna a občerstvení.

Saunový železniční vagon - Saunovat se za jízdy v rychlosti až 80 km/h a z oken sledovat ubíhající krajinu? To bude možné díky světovému prototypu saunového vagónu. Ten vznikl za necelé čtyři měsíce pod rukama dobrovolníků kolem projektu VlakFest.