Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Veselí nad Lužnicí

Informace Pobyty

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Město Veselí nad Lužnicí leží v Jihočeském kraji v okrese Tábor, asi 29 km severovýchodně od Českých Budějovic na soutoku řeky Lužnice a Nežárky. Veselí je v létě častou zastávkou vodáků splavujících obě řeky. Navíc leží mezi Veselím a Vlkovem několik jezer, která vznikla dřívější těžbou štěrkopísku. Veselské pískovny jsou rájem rybářů a jsou vhodné i pro koupání a vodní sporty. U jedné z těchto pískoven najdete písečný přesyp, takzvanou malou jihočeskou poušť. Usadila se tu zvláštní fauna i flora, bližší informace Vám poskytne naučná stezka Veselské pískovny. K výletům láká také přírodní rezervace Veselská blata s naučnou stezkou vedoucí po dřevěných chodníčcích.

Můžete navštívit:

Zámek Červená Lhota – renesanční vodní zámek, u něhož se nachází stejnojmenná ves. Zámek s rybníkem, parkem je od roku 2001 veden jako národní kulturní památka. Pojmenování Červená Lhota pochází z počátku 17. století, a to podle barvy zámku. V Červené Lhotě návštěvníkům nabízí 3 prohlídkové okruhy.

Jindřichův Hradec – historické centrum s renesančním zámeckým komplexem, místo konání mnoha koncertů klasické hudby. V místním muzeu je možné seznámit se s největším českým mechanickým betlémem (Krýzovy jesličky).

Muzeum pivovarnictví v Táboře – expozice představuje a mapuje historii vaření piva v Táboře od roku 1437. Nachází se v jednom z nejstarších domů na Táborském náměstí. Nacházejí se zde exponáty z měšťanského pivovaru nebo fotografie, ale také zde najdete podzemní chodby.