Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Veselí nad Lužnicí

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Město Veselí nad Lužnicí leží v Jihočeském kraji v okrese Tábor, asi 29 km severovýchodně od Českých Budějovic na soutoku řeky Lužnice a Nežárky. Veselí je v létě častou zastávkou vodáků splavujících obě řeky. Navíc leží mezi Veselím a Vlkovem několik jezer, která vznikla dřívější těžbou štěrkopísku. Veselské pískovny jsou rájem rybářů a jsou vhodné i pro koupání a vodní sporty. U jedné z těchto pískoven najdete písečný přesyp, takzvanou malou jihočeskou poušť. Usadila se tu zvláštní fauna i flora, bližší informace Vám poskytne naučná stezka Veselské pískovny. K výletům láká také přírodní rezervace Veselská blata s naučnou stezkou vedoucí po dřevěných chodníčcích.

Ve Veselí nad Lužnicí můžete navštívit:
Kostel Povýšení sv. Kříže - Nejstarší část kostela je románská – portál na jižní straně, ale již jeho oblouk je gotický.
Stará radnice - Radnice čp. 110 nazývaná dnes „Stará radnice“ po požáru původní radnice v roce 1579 byla postavena v roce 1616 v renesančním slohu. Roku 1764 vyhořela a s ní i městský archiv.
Blatské muzeum - V roce 2022 prošel Weisův dům ve Veselí nad Lužnicí důkladnou obnovou a návštěvníci zde objeví poutavé expozice.
Česká Sahara - Přírodní rezervace Písečný přesyp u Vlkova leží při severozápadním okraji CHKO Třeboňsko asi 4 km jihovýchodně od Veselí nad Lužnicí a 1 km severozápadně od Vlkova. Přesyp je jednou z mála ukázek vátých písků v jižních Čechách.

V okolí můžete navštívit:
Přírodní rezervace Borkovická Blata (9 km) - Přírodní rezervace Borkovická blata je chráněné území, které bylo vyhlášené z důvodu ochrany zachovalého fragmentu ekosystému ručně vytěženého rašeliniště přechodového pánevního typu s charakteristickou flórou a faunou.
Zámek Pluhův Žďár (19 km) - Pluhův Žďár najdete nedaleko Kardašovy Řečice, cca 16 km od Jindřichova Hradce. Jedná se o čtyřkřídlou budovu s vnitřním dvorem, původně tvrz, která byla v 16. století přestavěna na zámek.
Rozhledna Rýdův kopec (23 km) - Rozhledna o celkové výšce 33 m stojí v nadmořské výšce 551,5 m n. m. a představuje dominantu širokého okolí.

Možnosti koupání:
Wellnesscentrum Aqua viva (24 km) - Navštivte Wellnesscentrum Aqua viva v Lázních Aurora – bazénový komplex se slanou vodou a nabídkou spousty vodních atrakcí (tobogán, divoká řeka, chrliče, whirlpooly, hydromasážní lavice atd.).
Saunový svět (24 km) - Místo, které osvěžuje, oživuje a uklidňuje, to je Saunový svět, který vznikl koncem roku 2022 jako přístavba komplexu Lázní Aurora.