Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Pluhův Žďár

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Obec Pluhův Žďár najdete v okrese Jindřichův Hradec, asi 15 km od okresního města. Najdete zde kostel Narození Panny Marie a zámek. Oblast je velmi atraktivní z hlediska turistiky a přírody. Součástí obce je také vesnička Jižná, která dříve patřila k panství Červená Lhota. V blízkosti návsi s rybníkem uprostřed se nachází kaplička a lesní cestou se můžete dostat k přítoku do zámeckého rybníka.

Rozhledna Rýdův kopec – Rozhledna se nachází zhruba 8 km od obce Pluhův Žďár. Krásna rozhledna je postavena ve výšce 552 metrů za obcí Děbolín. Její výška činní 33 metrů a je dominantou celého okolí.

Chýnovská jeskyně jeskyně je národní přírodní památka ležící na území obce Dolní Hořice v Chýnovském krasu, který představuje nejvýznamnější a nejrozsáhlejší krasový útvar jižních Čech. Jeskyně byla objevena roku 1863 při práci v lomu. Roku 1868 se stala první zpřístupněnou jeskyní na území České republiky.

Hrad Soběslav – jedná se o částečně dochované pozůstatky po hradu, který dnes slouží jako sídlo městské knihovny. Hrad byl založený v druhé polovině 14. století Jindřichem z Rožmberka. Hrad byl za husitských válkem dvakrát vypálen.

Změnit nastavení cookies