Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Planá nad Lužnicí

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Planá nad Lužnicí je město ležící na řece Lužnici, na hranici Třeboňské pánve a Vlašimské vrchoviny. V blízkosti obce se nachází tyto kulturně-historické památky: Prvorepubliková Portíkova vila, kde strávil dovolenou T. G. Masaryk, na zámku ve Strkově tvořil Oskar Nedbal svou operetu Vinobraní. Dovolená v Plané nad Lužnicí se tak stává vhodným místem pro rekreaci rodin s dětmi s širokým výběrem výletů.

Můžete navštívit:

Zámek Červená Lhota – renesanční vodní zámek, u něhož se nachází stejnojmenná ves. Zámek s rybníkem, parkem je od roku 2001 veden jako národní kulturní památka. Pojmenování Červená Lhota pochází z počátku 17. století, a to podle barvy zámku. V Červené Lhotě návštěvníkům nabízí 3 prohlídkové okruhy.

Kozí hrádekjedná se o nejpamátnější hrad Táborska, bohužel z dochovaných pramenů není známo, kdy byl postaven. Svůj největší význam získal Kozí hrádek pobytem mistra Jana Husa, který je nejznámější osobnost českého reformního hnutí.

Vila Hany a Edvarda Benešových – Tato vila byla postavena mezi léty 1930 a 1931. Během 2. světové války sloužila jako vojenská škola a poté jako internát pro těhotné ženy. Vila je otevřena pro veřejnost pouze sobota a neděle a vstup je objektu je zcela zdarma.

Změnit nastavení cookies