Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Písek

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Písek je město ve stejnojmenném okrese v Jihočeském kraji, 44 km severozápadně od Českých Budějovic, na řece Otavě. Písek byl založen v roce 1243 a jeho historické jádro je městskou památkovou zónou. V Písku se nachází kamenný most ze 13. století, který je nejstarším českým stojícím mostem.

Tipy na výlety:
Kamenný most - Je národní kulturní památkou a klenotem města. Výstavba mostu byla nepochybně zahájena ve druhé polovině 13. století.

Zemský hřebčinec - Přijďte si prohlédnout historický objekt Zemského hřebčince Písek v tudorovském slohu z přelomu 19. a 20. století. Zemský hřebčinec Písek je jedním ze tří posledních státních podniků, které mají na starosti chov koní.

Elektrárna královského města - Elektrárna královského města Písku vznikla na místě bývalého Podskalského mlýna na doporučení vynálezce Františka Křižíka.

Prácheňské muzeum - Písecké muzeum vzniklo již v roce 1884 v období celkového vzestupu české národní společnosti. Zprvu bylo umístěno v různých prostorách ve městě a po roce 1902, kdy objekt bývalého královského hradu opustilo vojsko, přestěhovalo své sbírky do budovy, která byla součástí královského hradu.

Rozhledna Jarník - Rozhledna Jarník stojí na vrchu Jarník (606 m n.m.) asi 2 km východně od okresního města Písek a slouží zároveň jako vysílač. Výška železné rozhledny je 59,4 metrů, ale návštěvník se může dostat do maximální výšky vyhlídkové plošiny, která je ve výšce 34,6 metrů.

Změnit nastavení cookies