Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Písek

Informace Pobyty

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Historie města sahá do raného středověku, zhruba do poloviny 13. století, kdy vzniklo jako osada u rýžovišť zlatého písku na levém břehu Otavy. Dominantou města je děkanský kostel Narození Panny Marie nebo také barokní radnice.

Písecký kamenný most tento most je nejstarší v Česku, který vznikl už během druhé poloviny 13. století. Je dlouhý 110 m a široký 6,25 metrů a je tvořen 7 oblouky. Byl postaven v gotickém slohu a stojí na něm repliky barokních soch a kříže.

Královský hrad – Tato významná stavba byla vybudována ve druhé polovině 13. století pro českého krále Přemysla Otakara II. V areálu bývalého hradu již od roku 1902 sídlí Prácheňské muzeum s rozsáhlými sbírkami z dějin a přírody regionu. Nachází se v samotném srdci Písku.

Holašovice – vesnice, která je zapsána na listinu světového dědictví UNESCO. Můžete se pokochat velkým množstvím zachovalých vesnických domů s ozdobnými branami a nádhernými štíty. Za obdiv určitě stojí barokní kaplička z 18. století. Poté na návsí určitě navštivte vyhlášenou hospůdku, kde vaří místní krajové speciality a je odtud výhled na okolní statky.