Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Jindřichův Hradec

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Jindřichův Hradec je město v Jihočeském kraji, 43 km severovýchodně od Českých Budějovic na řece Nežárka. Žije zde přibližně 21 tisíc obyvatel. V těsné blízkosti historického jádra Jindřichova Hradce, které je městskou památkovou rezervací, se nachází rybník Vajgar o rozloze 49 ha.


V Jindřichově Hradci doporučujeme navštívit:

Hrad a zámek - patří k nejrozsáhlejším památkovým komplexům v České republice, každý okruh nabízí interiéry, které jsou k vidění jen zde.

Krýzovy jesličky - největší lidový mechanický betlém na světě, je zapsán v Guinnessově knize rekordů.

Muzeum fotografie a moderních obrazových médií - návštěvníkům nabízí rozmanitý výstavní program, ve kterém jsou ke zhlédnutí díla českých i zahraničních fotografů, práce osobností dějin zejména české fotografie i významných současných fotografů.

Městská vyhlídková věž - je součástí kostela Nanebevzetí Panny Marie, je gotického původu, pochází ze 14. století a měří 68,3 m.

Možnosti koupání v Jindřichově Hradci a okolí:

Aquapark - plavecký bazén, relaxační bazén, letní koupaliště, chrliče, divoká řeka, dvě vířivky, 45metrový tobogan, parní kabina, finská a bylinková sauna, infrasauna dětský koutek a občerstvení

Wellness centrum Aqua Viva (27 km) - plavecký bazén, dětské brouzdaliště, divoká řeka, stěnová hydromasáž, 40metrový tobogan, vířivky, parní lázeň, finská sauna, fitness centrum, tělocvična na fotbal, volejbal a basketbal a občerstvení

Koupaliště Dačice (36 km) - plavecký a rekreační bazén, divoká řeka, masážní lavice, 50metrový tobogan, třídráhová skluzavka, hřiště na beach volejbal, minigolf, stoly na pingpong a pétanque a občerstvení

Městské koupaliště Hluboká nad Vltavou (55 km) - 25metrový bazén, 66metrový tobogan, masážní lůžka, malý bazén se skluzavkou pro děti, dětský koutek, hřiště na plážový volejbal, stůl na pingpong a občerstvení


Tipy na výlet v okolí Jindřichova Hradce:

Židovský hřbitov v Kardašově Řečici (13 km) - založen byl asi v 1. polovině 17. století a obsahuje náhrobky datované od 18. století. Poslední pohřeb zde proběhl roku 1965.

Zámek Červená Lhota (20 km) - drží prim v počtu pohádek a filmů zde natočených, jako např. Zlatovláska, O zatoulané princezně, O kráse a štěstí či Princezna na hrášku.

Dům přírody Třeboňska (28 km) - za méně než jednu hodinu se dozvíte vše o historii rybníkářství, lázeňství a krajiny Třeboňska vůbec.

Samsonova kašna v Českých Budějovicích (52 km) - toto velkolepé barokní dílo bylo vybudováno v letech 1721 až 1727. Tvoří jej kamenná nádrž, jež je díky průměru 17 m jednou z největších u nás.