Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Borovany

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Borovany jsou město ležící sedmnáct kilometrů jihovýchodně od Českých Budějovic, asi osm kilometrů severně od města Trhové Sviny. Žije zde přibližně 4 200 obyvatel, katastrální území měří 4 233 hektarů.


V Borovanech doporučujeme navštívit:

Zoologická zahrada - chová 120 druhů zvířat, úspěchem je přirozený odchov paterčat lva jihoafrického bílého, chov největšího tlustokožce hrocha obojživelného a různorodého ptactva.

Rodiště Jana Žižky - vyznačený vycházkový okruh v délce cca 4 km vede kolem archeologických vykopávek a Muzea husitského hnutí, které připomínají dobu husitskou.

Peklománie - zážitková trasa nově zrekonstruovanými prostory pekla s průvodcem. Během prohlídky zjistíte, jak vypadá život čertů v pekle.


Možnosti koupání v okolí Borovan:

Wellness centrum Aqua Viva (17 km) - plavecký bazén, dětské brouzdaliště, divoká řeka, stěnová hydromasáž, 40metrový tobogan, vířivky, parní lázeň, finská sauna, fitness centrum, tělocvična na fotbal, volejbal a basketbal a občerstvení

Plavecký stadion České Budějovice (20 km) - 50metrový plavecký bazén se startovacími bloky, trojskluzavka, 25metrový dětský bazén, 69metrový tobogan, parní komory, fitness, tenisové kurty a občerstvení

Městské koupaliště Hluboká nad Vltavou (29 km) - 25metrový bazén, 66metrový tobogan, masážní lůžka, malý bazén se skluzavkou pro děti, dětský koutek, hřiště na plážový volejbal, stůl na pingpong a občerstvení

Aquapark Jindřichův Hradec (46 km) - plavecký bazén, relaxační bazén, letní koupaliště, chrliče, divoká řeka, dvě vířivky, 45metrový tobogan, parní kabina, finská a bylinková sauna, infrasauna dětský koutek a občerstvení


Tipy na výlet v okolí Borovan:

Pivovar Petrovice (5 km) - útulná, stylová pivnice a pergola uvnitř dvora v malebné vesničce Petrovice

Technická památka Buškův hamr (9 km) - muzejní expozice hamernictví s jedinečnou kolekcí nářadí hamerníka

Samsonova kašna v Českých Budějovicích (20 km) - toto velkolepé barokní dílo bylo vybudováno v letech 1721 až 1727. Tvoří jej kamenná nádrž, jež je díky průměru 17 m jednou z největších u nás.

Hrad a zámek Český Krumlov (31 km) - v interiérových prostorách jsou v současné době návštěvníkům zpřístupněny dvě prohlídkové trasy s autenticky zařízenými interiéry ze 16., 18. a 19. století.