Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Borovany

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Borovany jsou město ležící 17 km jihovýchodně od Českých Budějovic. Objevte malebný kout na jihu Čech uprostřed pomyslného trojúhelníku mezi Českými Budějovicemi, lázeňskou Třeboní a pohraničím Novohradských hor, který nabízí návštěvníkovi příležitost k odpočinku, poučení i prožití krásných dnů v malebném jihočeském prostředí. Tipy na výlety: Třeboň, České Budějovice, Památník Jana Žižky z Trocnova, Státní hrad Nové Hrady a další.

Můžete navštívit:

Památník Jana Žižky z Trocnova – rozlehlý areál, který se rozkládá poblíž osady Trocnov, slouží jako připomínka nejslavnějšího husitského vojevůdce Jana Žižky. Jeho součástí jsou lesy, louky, ale poté samotný památník se sochou Jana Žižky, nebo také muzeum, či Žižkův pomník.

Klášter Borovany – bývalý augustiniánský klášter, který byl založen roku 1455 Petrem z Lindy. Za působení Rožmberků byl klášter zrušen a poté znova obnoven v roce 1663. Zajímavosti je, že součástí zámku byla v letech 1940-1997 základní škola. V klášteře se můžete těšit na expozice jako například expozice církevních oděvů, ornátů nebo Poklady z diecéze.

Zoo Dvorec – nachází se zhruba 4 km od Borovan. Lesní prostředí dodává místu klid a pohodu navádějící k odpočinku a relaxaci. Zoo v současné době chová přes 300 zvířat.