Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Bechyně

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Malebné jihočeské městečko Bechyně se rozkládá v údolí řeky Lužnice pouhých 25 km jihozápadně od historického města Tábor. Místní lázně – jedny z nejstarších v České republice – používají při léčebných metodách, praktikovaných více než 300 let, přírodní zdroje, zejména bahno bohaté na minerály z místního Komarovského rašeliniště. Rekreanti i návštěvníci města mohou navštívit nemálo pamětihodností v okolí, např. zámek Bechyně, jehož moderní vzhled je výsledkem tvořivosti slavného Petra Voka z rodu Rožmberků, nebo známý most často nazývaný Bechyňská duha. Nejcennější památkou je zdejší klášter.

V Bechyni doporučujeme navštívit:
Zámek Bechyně - Prohlídková trasa „Život Petra Voka na zámku v Bechyni“ vás zavede do nejintimnějších prostorů Petrova života. Dokládá jeho velkorysou stavební činnost, tvorbu rožmberských umělců a řemeslníků, jimiž se završuje česká renesance.
Klášter františkánů - Součástí areálu je i kostel Nanebevzetí Panny Marie se třemi zázračnými sochami, které se za války dokázaly „ubránit“ vojákům a v dobách míru zázračně uzdravovali věřící nemocné.
Duhový most v Bechyni - Svým devadesátimetrovým rozpětím a výškou třicet osm metrů nad hladinou Lužnice skutečně připomíná oblouk duhy, kterou slunce zapomnělo v lužnickém údolí.
Vyhlídková věž - Věž kostela sv. Matěje je v sezóně přístupná veřejnosti a se svými 36 metry nabízí krásný výhled na zrekonstruované náměstí, údolí Lužnice, Bechyňský most, zámek, klášter, kostel sv. Michaela, židovskou synagogu, městské muzeum, zkrátka, na vše důležité v Bechyni.

Tipy na výlety do okolí:
Tvrz Býšov (21 km) - Hospodářský komplex dvora a tvrze Býšov leží 7 km jižně od Týna nad Vltavou v ochranném pásmu elektrárny Temelín. Tvrz stojí na vyvýšeném prostranství, velmi dobře chráněném od okolí.
Vesnická památková rezervace Zálší (18 km) - Vesnická památková rezervace zde byla vyhlášena v roce 1995 pro svoje dochované stavení selského baroka. Mezi nejcennější památky patří kostel Navštívení panny Marie či kaple sv. Jana Nepomuckého.