Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Bechyně

Informace Pobyty

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Malebné jihočeské městečko Bechyně se rozkládá v údolí řeky Lužnice pouhých 25 km jihozápadně od historického města Tábor. Místní lázně – jedny z nejstarších v České republice – používají při léčebných metodách, praktikovaných více než 300 let, přírodní zdroje, zejména bahno bohaté na minerály z místního Komarovského rašeliniště. Rekreanti i návštěvníci města mohou navštívit nemálo pamětihodností v okolí, např. zámek Bechyně, jehož moderní vzhled je výsledkem tvořivosti slavného Petra Voka z rodu Rožmberků, nebo známý most často nazývaný Bechyňská duha. Nejcennější památkou je zdejší klášter.

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE
Lokální zdroj přírodních peloidů.

LÉČEBNÉ SPECIALIZACE
Nemoci pohybového ústrojí.

VOLNÝ ČAS
Rekreantům je k dispozici půjčovna kol, tenisové kurty, stolní tenis nebo biliárové stoly. Mnohé přitahují projížďky na koních. Šest kilometrů od Bechyně se nachází první jihočeský golfový klub, pole s devíti jamkami, tréninkové golfové hřiště a půjčovna kvalitního vybavení. V letním období je na náměstí možnost prohlídky věže kostela sv. Matěje. Prohlídky zajišťuje děkanský úřad.

KAŽDOROČNÍ KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE
Duben – Bechyňské schody (běh od 3 do 99 let), Slet bechyňských čarodějnic
Červenec – poslední víkend koloběžková Grandprix, Divadlo na trávě, Jazzový festival v klášterní zahradě, La Pellegrina – koncerty vážné hudby
Srpen – Bechyňský festival dechové hudby, La Pellegrina – koncerty vážné hudby, Hudební rozloučení v s prázdninami v klášterní zahradě
Celoročně – exkurze po klášteře a městě, které zajišťuje turistické informační centrum

VÝLETY PO OKOLÍ
Jsou pořádány třikrát týdně turistickým informačním centrem.
Bechyňský františkánský klášter: Pozdní gotika s úžasnou sklípkovou klenbou, nejcennější památka v Bechyni.
Synagoga Bechyně: Postavená v roce 1827 s novorománskou fasádou. V současné době se zde nachází muzeum turistiky.
Zámek Bechyně: Původně hrad z doby přemyslovské, postavený ve druhé polovině 13. století. Bohatá venkovní výzdoba sgrafity a pozoruhodně malované interiéry.
Koloděje nad Lužnicí: Zámek z doby baroka, který sloužil od poloviny 16. století jako obranná pevnost. Půvabná barokní kaple.
Stádlec: Jediný dochovaný řetězový most v České republice, přivezený z Podolska nad Vltavou.
Týn nad Vltavou: Zámek, který původně sloužil jako sídlo arcibiskupa, dnes se zde nachází muzeum loutek Matěje Kopeckého.
Zdroj: Czechtourism