Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Lázně Libverda

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Lázně Libverda jsou malé, klidné lázně, které se nacházejí v malebném předhůří severních Jizerských hor v nadmořské výšce 424 m n. m. Kdysi zde byla jedna z rezidencí královského rodu Clam-Gallasů. Toto místo obklopují smíšené lesy, které z něj společně s horským vzduchem dělají prvotřídní klimatické lázně. Už v období středověku se minerální voda z místních pramenů nazývala Boží voda a v době válek se před každou bitvou dávalo vojínům napít libverdské vody. Lázeňská kolonáda a nedaleká restaurace Obří sud – budova v podobě obrovského pivního sudu – to jsou vynikající místa pro odpočinek. Půvabné klasicistní pavilony s červenými střechami tak krásně doplňují malebnou krajinu tohoto lázeňského místa.

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE
Přírodní minerální voda hydrogenuhličitanového typu.

LÉČEBNÉ SPECIALIZACE
Nemoci oběhového ústrojí, srdce a cév, onemocnění pohybového ústrojí, nemoci neurologické.

VOLNÝ ČAS
Pro lázeňské hosty jsou k dispozici tenisové kurty, minigolf, whirlpool, wellness centrum Jizera, fitness centrum a další zařízení. V okolí lázní se nachází velké množství pamětihodností, které se mohou stát součástí vašich procházek. Je možné dát přednost kolu nebo v zimě lyžím. Není nouze ani o pestrý kulturní program – hosté mají možnost zaposlouchat se do hudby na některém z mnoha koncertů. Pokud vyjedete z Libverdy, můžete navštívit výstavu bižuterie v nedalekém Jablonci nad Nisou nebo ZOO v Liberci.

KAŽDOROČNÍ KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE
Květen – svěcení pramenů a zahájení lázeňské sezony, pouť v Hejnicích v kostele Navštívení Panny Marie
Květen – říjen – koncerty varhanní a duchovní hudby
Září – festival folklorní hudby JIZERSKÁ NOTA

VÝLETY PO OKOLÍ
Polsko, Německo
Liberec: ZOO, Botanická zahrada, Babylon, Ještěd.
Frýdlant: Gotický hrad a k němu přilehlý renesanční zámek.
Frýdlantská výšina: Rozhledna, z níž se otevírají nádherné pohledy na příkré svahy Jizerských hor.
Hejnice: Neobyčejný barokní kostel Navštívení Panny Marie s nádhernou vnitřní výzdobou a přilehlým františkánským kostelem, ve své době populárním poutním místem v tomto kraji.
Smrk v Jizerských horách: Nová 20metrová kovová rozhledna, z níž se otevírají nádherné výhledy na část Čech, Polska a Německa.
Zdroj: Czechtourism