Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Vrbno pod Pradědem

Informace Pobyty

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Vrbno pod Pradědem se nachází v údolí na soutoku tří řek, a to Bílé, Střední a Černé Opavy v pohoří Hrubého Jeseníku. A právě tady se Vám otevírá brána Jeseníků, nejvyššího pohoří Moravy a Slezska. Ve městě můžete najít spoustu sportovních, či relaxačních areálů, bike park nebo bobovou dráhu. Historickou architekturu zde reprezentuje empírový kostel sv. Michala a zámek, který v dnešní době slouží jako penzion a restaurace. Za zmínku určitě stojí také vila průmyslníka Fritze Grohmanna s parkem nebo dílo architekta Josefa Hoffmanna.

Státní léčebné lázně Karlova Studánka – Klimatické lázně Karlova Studánka jsou lázně i pro zdravé. Nabízí pacientům i návštěvníkům z oblasti cestovního ruchu pobyty v krásném prostředí s vysokou úrovní ubytování, stravování a léčebně-relaxačních procedur. V lázních se také možnost komentované prohlídky, ale pouze po předchozí telefonické domluvě. Karlova Studánka se nachází 10 minut od Vrbna.

Městské muzeum Rýmařov – Muzeum nabízí řadu stálých expozic o Rýmařovsku: historie regionu od 13. do 20. století, textilnictví, dobývání kovů na Rýmařovsku, geologie jižního Jesenicka. Také se zde pořádají zajímavé přednášky, či kulturní akce.

Zámek Bruntál – Zámek s renesančním arkádovým nádvořím a hodinovou věží je nejvýznamnější památkou celého regionu. Na sklonku18. století byl barokně přestaven. Prohlédnout si můžete vzácné interiéry s původní výzdobou a zařízením. Zámek obklopuje rozsáhlý park s objektem Salla tereny, zbytky městských hradeb s baštami a jezírkem. Na zámku jsou k shlédnutí také rozsáhlé přírodovědné expozice zdejšího muzea. Reprezentační sály a zámecké nádvoří jsou využívány ke konání koncertů, divadelních představení, či dalších kulturních akcí.