Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Velké Losiny

Informace Pobyty

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Velké Losiny – jedna z nejstarších moravských léčeben – se nacházejí v podhůří Jeseníků nedaleko města Šumperk. Lázeňský areál tvoří čtyři pavilony postavené v polovině 20. století a park, v němž rostou některé vzácné druhy rostlin, např. rododendrony. Dodnes zde funguje jedna z nejstarších papíren ve střední Evropě. Papír, který se zde vyrábí, přichází např. na stůl českého prezidenta. Léčebna Velké Losiny v sobě zahrnuje jak rysy velkých lázeňských míst, tak tichou, uklidňující atmosféru s malebnou krajinou.

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE
Přírodní, termální, prostá minerální voda sirná, 36,8 °C teplá.

LÉČEBNÉ SPECIALIZACE
Nemoci neurologické, nemoci pohybového ústrojí a nemoci dýchacího ústrojí.

VOLNÝ ČAS
Návštěvníci mohou rybařit v lázeňském parku, kde je také půjčovna všech nezbytných potřeb (lázeňští hosté smějí rybařit bez rybářského lístku). Hosté si mohou zahrát minigolf nebo se projet na koních (Stáj Šťastný). Okolí je ideální jak pro klidný odpočinek, tak pro aktivní pěší turistiku a cyklistiku.

KAŽDOROČNÍ KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE
Květen – Zpěváček (Velké Losiny) – celostátní soutěž dětských zpěváků lidových písní, Maršíkovská pouť (Maršíkov) – pouťové atrakce, prodejní stánky
Červen – Svatojánské slavnosti (třídenní tradiční slavnosti obce)
Červenec/srpen – Losinské kulturní léto – přehlídka divadelní a hudební tvorby na zámku Velké Losiny
Září – Dny evropského dědictví – probíhá ve všech zemích EU, je zajištěn přístup do nemovitých kulturních památek ve Velkých Losinách
Prosinec – Vánoce v Ruční papírně (druhý adventní víkend)

VÝLETY PO OKOLÍ
Háj u Šumperka: Rozhledna postavená v roce 1996, odkud se otevírá výhled na Šumpersko, vrcholky Je­se­níků a také na horský masiv Kralický Sněžník.
Bludov: Pozdně renesanční zámek postavený v roce 1624, s přilehlým anglickým parkem.
Velké Losiny: Nejstarší dochovaná papírna ve střední Evropě na ruční výrobu papíru. Nádherný zámek s arkádovitými galeriemi a osmiúhelníkovou věží jsou perlou moravské renesance.
Dlouhé Stráně: Vodní elektrárna postavená v letech 1978 až 1996 v údolí řeky Divoká Desná. Rozdíl mezi úrovní vody v horní a dolní části hladiny je největší ve střední Evropě.
ZOO Rapotín: Nevelká vesnická obora, minisafari, dětský koutek, zemědělské muzeum pod otevřeným nebem, muzeum historických automobilů.
Zdroj: Czechtourism