Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Velké Losiny

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY


Velké Losiny – jedna z nejstarších moravských léčeben – se nacházejí v podhůří Jeseníků nedaleko města Šumperk. Lázeňský areál tvoří čtyři pavilony postavené v polovině 20. století.  Funguje zde jedna z nejstarších papíren ve střední Evropě. Papír, který se zde vyrábí, přichází např. na stůl českého prezidenta.

Ve Velkých Losinách doporučujeme navštívit:
Renesanční zámek
- Charakteristickým znakem, kterým je zámek nejznámější, jsou trojpodlažní arkády trojkřídlého areálu tzv. vysokého zámku. Místo je proslulé také čarodějnickými procesy.

Ruční papírna
- Původně žerotínská manufaktura na výrobu papíru pracuje ve Velkých Losinách nepřetržitě od konce 16. století až do dnešních dnů. Je jedním z posledních evropských svědků starého papírnického řemesla, jediná svého druhu v České republice.

Bukovka
- vyhlídkové plošiny ve výšce 18 m se nabízí výhled na Rapotín, údolí Desné, Šumperk, rozhlednu a vrch Háj, hřebeny Hrubého Jeseníku, Králický Sněžník a Rychlebské hory.

Termální lázně
- Termální lázně Velké Losiny patří mezi nejznámější a nejstarší moravské lázně s dlouholetou tradicí. Historie lázeňství ve Velkých Losinách sahá až do 16. století. Dnešní lázně tak navazují na ty nejlepší tradice s využitím nejmodernějších léčebných postupů a metod.

Termální park
- Unikátní termální park ve Velkých Losinách je jediný svého druhu v České republice. Jako jediný nabízí relaxační a regenerační vodní svět, bazény napouštěné přírodní termální vodou.

Tipy na výlety do okolí:
Andělská louka
(9,7 km) - Jednotným tématem každého sympozia jsou andělé, jakožto ochránci, patroni a poslové krásy.

Čarovný les u Šumperka
(10 km) - Na své cestě objevíte vílu Tulinku, skřítka Kokeše, čaroděje Dobroděje, Sedmivouse, Orla s rybou, Medvídka a Žábu. 

Zámek Třemešek
(11,5 km) - Dnešní stav zámku odpovídá v podstatě stavu po jeho přestavbě v 50. letech 19. století. Dnes je zde kavárna, rodinné centrum či k bydlení pro hendikepované a seniory.

Venkovní galerie Adolfa Kašpara
(14,7 km) - V Bludově se nachází originální venkovní galerie připomínající slavného rodáka, malíře a ilustrátora Adolfa Kašpara. Prostor slouží i jako místo setkávání jak pro místní, tak pro turisty a návštěvníky lázeňské obce.

Změnit nastavení cookies