Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Loučná nad Desnou - Kociánov

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Kociánov je vesnice v okrese Šumperk spadající administrativně pod Loučnou nad Desnou. Nachází se asi 1,5km severně od Loučné, na trase mezi Šumperkem a Jeseníkem na území pohoří Hrubý Jeseník. Je to turisticky zaměřená obec, která má co nabídnout. V zimě na návštěvníky čeká lyžařský areál Kocián a další ski areály v okolí, v létě sportovně rekreační areál Kociánov s multifunkčním hřištěm, rybníkem Kocián, který také slouží k rybaření, minigolf, moderní dětské hřiště nebo paintball.

Lázně Velké Losiny – k těmto lázním se váže více než 450 let historie. Vzhledem k této dlouholeté historii patří mezi nejstarší a nejznámější moravské lázně. Termální lázně se nachází v nádherném prostředí lázeňského lesoparku se stoletými stromy a vzácnými dřevinami. Komplex lázní tvoří celkem 4 lázeňské domy, 1 wellness hotel a unikátní termální park TERMÁLY LOSINY. Lázně se nacházejí pouhých 10 minut od Kociánova.

Muzeum Holba Hanušovice – Muzeum zajímavě mapuje vývoj pivovarnictví na Hanušovicku. Prohlédnout si zde můžete historické exponáty – nástroje a zařízení, které se kdysi při výrobě piva používaly. Shlédnout také můžete sudy, coby pýchu bednářského řemesla, dále staré sladovnické lopaty, hoblíky nebo historické výčepní zařízení. Otevřeno je úterý-sobota. Muzeum se nachází 25 minut od Kociánova.

Přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně – Vodní elektrárna byla vybudována v letech 1978-1996 v údolí řeky Divoká Desná. Většina částí je umístěna v podzemí a neruší tak výrazně krajinný ráz Jeseníků. Horní nádrž je ve výšce 1350 m. n. m. Výškový rozdíl mezi horní a dolní nádrží a výkon soustrojí patří k největším ve střední Evropě. Je zde také možnost exkurze po elektrárně s možností výjezdem k dolní nádrži. Přečerpávací nádrž se nachází 20 minut od Kociánova.

Změnit nastavení cookies