Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Lomnice u Rýmařova

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Lomnice u Rýmařova je obec nacházející se v okrese Bruntál. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1317. Ze zajímavostí lze uvést poštovní tradici jízdní pošty od roku 1768, spojenou s návštěvami různých celebrit, například vojevůdcem Suvovorem. Jsou zde památkově významné staré domy německého typu přenesené do hor. Velice zajímavý se také místní kostel sv. Jiří, jedná se o jednolodní zděnou stavbu z poloviny 14. století, značně přestavená nákladem sovinecké vrchnosti v roce 1603-1622.

Můžete navštívit:

Rozhledna Velký RoudnýV Nízkém Jeseníku na vrchu Velký Roudný najdete rozhlednu stejného jména. Rozhledna je vysoká 20 metrů s šesti vyhlídkovými plošinami. Při hezkém počasí máte možnost vidět přehradu Slezská Harta, hřeben Hrubého Jeseníku nebo Nízký Jeseník. Rozhledna se nachází 16 minut od Lomnice.

Venušina sopka – Vyhaslá sopka se nachází nedaleko od hranic Česka s Polskem. Jedná se o jednu z nejmladších sopek u nás a dnes někdejší sopečnou činnost připomíná už jen červenohnědé zbarvení půdy. Na vrcholu, ze kterého je mimochodem krásný výhled na Praděd, najdou návštěvníci plochý kráter a boční krátery s lávovými jeskyněmi. Sopka se nachází 22 minut od Lomnice.

Hrad Sovinec – hrad byl vystavěn v první polovině 14. století, a to v podobě válcovité věže. Na konci druhé světové války hrad vyhořel, poté byl opraven a dnes je plně otevřen veřejnosti. Návštěvníkům jsou k dispozici krátký a dlouhý prohlídkový okruh.