Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Kouty nad Desnou

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY


Kouty jsou součástí obce Loučná nad Desnou v okrese Šumperk. Nachází se zde konečná stanice regionální železniční tratě známé jako Železnice Desná. V obci můžeme najít Boží muka – jedná se o raně barokní sloupková boží muka z roku 1683, vzniklá v souvislosti s čarodějnickými procesy.

V Kouty nad Desnou a okolí doporučujeme navštívit:
Koutecký pohádkový les - Příjemná procházka kouteckým pohádkovým lesem zakončená pastvinou s ovečkami jistě nadchne děti i dospělé, fotografie ze setkání s touto citlivě zakomponovanou dřevěnou expozicí může být hezkou vzpomínkou na prázdninový výlet.
Adrenalin na laně v KM sport (4,4 km) - Lezení na skalách, přeladění potoků, řek, strží... Slaňování čehokoliv, co si jen zákazník přeje a kam mu sahá fantazie (skály, mosty, budovy, stromy).
Lanovka v Areálu Kouty - První šesti sedačková lanovka v České republice vás odveze na vrchol sjezdovky Medvědí. Lanovka je dlouhá 2 km, spodní stanice se nachází ve výšce 588 m n. m a vrchol Medvědího je ve výši 1095 m n.m.
Červenohorské sedlo (9,3 km) - Památník obětem hor ve formě kapličky vznikl v opuštěném lomu při odchodu hřebenové trasy z Červenohorského sedla na Vřesovou studánku.
Borové vodopády - Borový potok, jeden z přítoků Divoké Desné, se chlubí nejvyšším vodopádem na Šumpersku. Borový vodopád je jeden z nejhezčích jesenických vodopádů, který naleznete na jižních svazích masivu Dlouhých strání.
Hrobka rodiny Kleinů (4,9 km) - Kleinové patřili mezi významné podnikatelské rody Rakouska – Uherska. Podnikali především ve stavitelství nejrůznějších dopravních staveb. Hrobka se nachází nad jejich rodovým sídlem Loučnou nad Desnou za bývalým hřbitovem.
Zámecká kaple sv. Cyrila a Metoděje
(5 km) - Kostel svatých Cyrila a Metoděje v Loučná nad Desnou vznikl původně jako zámecká kaple v době, kdy panství patřilo velehradským cisterciákům.
Praděd
(45,4 km) - Praděd nejvyšší hora Moravy a Slezska (1491 m) je svou majestátností symbolem Jeseníků i celého kraje. Zároveň představuje nejvyšší horu Moravy, Českého Slezska i Horního Slezska. Masív Pradědu je přírodní rezervací s charakteristickou květenou alpských polí.