Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Kouty nad Desnou

Informace Pobyty

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Kouty jsou součástí obce Loučná nad Desnou v okrese Šumperk. Nachází se zde konečná stanice regionální železniční tratě známé jako Železnice Desná. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1718. V obci můžeme najít Boží muka – jedná se o raně barokní sloupková boží muka z roku 1683, vzniklá v souvislosti s čarodějnickými procesy.

 

Lázně Velké Losiny – k těmto lázním se váže více než 450 let historie. Vzhledem k této dlouholeté historii patří mezi nejstarší a nejznámější moravské lázně. Termální lázně se nachází v nádherném prostředí lázeňského lesoparku se stoletými stromy a vzácnými dřevinami. Komplex lázní tvoří celkem 4 lázeňské domy, 1 wellness hotel a unikátní termální park TERMÁLY LOSINY.

Státní léčebné lázně Karlova Studánka – Klimatické lázně Karlova Studánka jsou lázně i pro zdravé. Nabízí pacientům i návštěvníkům z oblasti cestovního ruchu pobyty v krásném prostředí s vysokou úrovní ubytování, stravování a léčebně-relaxačních procedur. V lázních se také možnost komentované prohlídky, ale pouze po předchozí telefonické domluvě.

Praděd – Vystoupejte na nejvyšší horu Jeseníků, kde Vás nahoře čeká televizní vysílač, na který je možnost prohlídky. Čekají Vás nezapomenutelné výhledy na okolí celých Jeseníků. Roku 1980 byl na vrcholu postaven televizní vysílač, který měří 162 metrů. Ve výšce 70 metrů se našlo místo i na prosklený vyhlídkový ochoz, který skvělý výhled.