Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Karlovice

Informace Pobyty

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Obec Karlovice se nachází v okrese Bruntál, v údolí řeky Opavy. Na území dnešních Karlovic se začali lidé usídlovat až kolem roku 1527. K historickým zajímavostem patří pozdně barokní kostel sv. Jana Nepomuckého z let 1777-1779, na jehož místě stávala původně dřevěná kaple.

Most přes řeku Opavu – Železný most spojující centrum Krnova s Opavskou ulicí byl v roce 2007 prohlášen kulturní památkou. Most pochází z roku 1900. Je to jediný most, který bez újmy přečkal válečné běsnění v roce 1945.

Židovský hřbitov – Tento hřbitov ne nachází v Krnově a byl založen roku 1973 s umělecky hodnotnými náhrobky a secesní tumbou z roku 1910.

Rozhledna na Cvilíně – Kamennou rozhlednu poblíž poutního kostela na Cvilíně nechali postavit turisté z Moravskoslezského sudetského horského spolku v roce 1903 a pojmenovali ho po hraběti Liechtensteinovi, který stavbu financoval. Dnešní pětadvacetimetrová věž má v podstatě původní podobu, přišla však o bizarní pětimetrovou boční věžičku. Výhled do okolí zahřeje u srdce především krnovské patrioty, ale vidět jsou také Jeseníky a při skvělém počasí také Beskydy.