Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Karlova Studánka

Informace Pobyty

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Karlova Studánka jsou lázně s dvousetletou tradicí. Nacházejí se v pohoří Hrubý Jeseník v nadmořské výšce zhruba 800 m n. m. v malebném údolí říčky Bílá Opava. Asi 10 km od lázní se tyčí nejvyšší hora Moravy, Praděd (1491,6 m n. m.). Lázně Karlova Studánka jsou obklopeny panenskými lesy a nejčistším vzduchem ve střední Evropě. Karlova Studánka je historická lázeňská obec, jejíž počátky spadají až do 14. stol. Původní německý název Karlsbrunn byl odvozen od Karla Ludvíka, který zvítězil nad Napoleonem u Aspenu a jezdil sem na lov a za odpočinkem.

PŘÍRODNÍ LÉČIVÉ ZDROJE
Přírodní minerální voda uhličitá, klima, přírodní oxid uhličitý, rašelina.

LÉČEBNÉ SPECIALIZACE
Onkologická onemocnění, nemoci dýchacího ústrojí, nemoci pohybového ústrojí, nemoci oběhového ústrojí, srdce a cév.

VOLNÝ ČAS
Okolní hornatá krajina skýtá milovníkům aktivního odpočinku ideální příležitosti pro pěší turistiku i cykloturistiku. Všem doporučujeme navštívit nejvyšší vrchol Moravy Praděd. Turisté mohou jít z Karlovy Studánky na Praděd po žluté turistické značce podél naučné stezky Vodopády Bílé Opavy. Cykloturisté mohou z Karlovy Studánky vyrazit po cyklotrase č. 6075. V zimním období je Karlova Studánka ideálním výchozím místem k lyžařskému středisku na Ovčárně.

KAŽDOROČNÍ KULTURNÍ A SPORTOVNÍ AKCE
Květen – lázně každoročně zahajují lázeňskou sezonu bohoslužbou s vysvěcením léčivých pramenů

VÝLETY PO OKOLÍ
Praděd: Nejvyšší hora místního masivu Jeseník, televizní věž s vyhlídkou, restaurací a hotelem v pátém patře, centrum zimních sportů.
Bílá Opava: Relativně náročná turistická trasa vedoucí podél jednoho z nejmalebnějších potoků regionu – Bílé Opravy – od jeho pramene přímo do Karlovy Studánky.
Zdroj: Czechtourism