Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Dětřichov u Jeseníku

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Dětřichov je část města Jeseník. Leží na východ od Jeseníku, na jižních svazích Zlatého Chlumu.
Lázeňské město Jeseník leží na území Slezska v Moravskoslezském kraji se může právem nazývat perlou jesenických hor. V jeho okolí vyvěrá z nitra země okolo 60 pramenů velmi kvalitní horské vody, přičemž každý z nich má své jedinečné složení a originalitu, který je podtržena osobitým názvem. Procházka po malebných stezkách vedoucích k nim je jednou k nejpopulárnějších aktivit místních obyvatel i hostů jesenických lázní v nichž panuje nádherné počasí v kteroukoliv roční dobu. Za svou existenci a pozdější proslulost vděčí Priessnitzovy léčebné lázně Vincenzi Priessnitzovi. Vincenz Priessnitz, místní lidový léčitel nazývaný vodní lékař. Založil první vodoléčebné centrum a hydroterapeutický institut na světě. Díky tomu se Jeseník proslavil jako kolébka současné balneologie.

Můžete navštívit:
Rejvíz - přírodní rezervace, kde se návštěvníci mohou projít po speciálně vybudované suché stezce přes rašeliniště k Mechovému jezírku.
Zlaté Hory - poutní místo zasvěcené Panně Marii, barokní kostel, domov matky skladatele F. Schuberta, rozhledna Biskupská kupa, hornické muzeum, historické doly zlatých nalezišť, zlatorudné mlýny, turistická trasa po místech spojených s těžbou zlata.
Javorník - Jánský Vrch - pozdně gotický zámek Jánský Vrch s prvky baroka, s oválným koncertním salonem, největší sbírkou dýmek, fajfek a podobných kuřáckých potřeb v ČR a také s muzeem Karla Ditterse z Dittersdorfu, Opodál se nacházejí rozvaliny hradu Rychleby, Pustého zámku a tzv. Čertova katedra.

Změnit nastavení cookies