Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Holčovice

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Obec Holčovice se rozprostírá na severu okresu Bruntál, asi 23 km severozápadně od Krnova, v podhůří Nízkého Jeseníku. Protéká tudy říčka Opavice. V obci najdete řadu původních dřevěnic, dnes už využívaných převážně rekreačně. Okolí nabízí pestrou nabídku pěších i cyklistických výletů. Holčovice prochází trasa dálkové cyklostezky,, Slezské magistrály“. Na území obce se nacházejí dva lyžařské vleky. V blízkosti osady Hejnov je ranč s chovem koní a nedaleko najdeme i zahradu zvanou Eldorádo.

Můžete navštívit:

Zámek Dívčí hrad – nachází se na Bruntálsku nedaleko polských hranic. Původní hrad byl postaven nad říčkou Osoblahou ve 13. století leníky olomouckého biskupa a první písemná zmínka o něm je již z roku 1267. Za 2. světové války byl zámek dělostřeleckými zásahy značně poškozen a v roce 1953 převzal správu zámku ONV v Krnově. Vnitřní prostory jsou pro veřejnost uzavřeny.

Rozhledna Hraniční vrch – unikátní a velice zajímavá železná rozhledna se nachází na vrcholu Hraničního vrchu u obce Albrechtice. Rozhledna má dvě vyhlídkové plošiny propojených 18metrovou lávkou. Na rozhlednu je vstup zdarma.

 

 Arboretum Nový Dvůr – Arboretum bylo založeno v roce 1958 na místě jednoho z dendrologicky nejcennějších parkových objektů ve Slezsku. V arboretu můžete shlédnout bohatou dendrologickou sbírku Dřeviny pěti světadílu. Roste zde více než 7 000 druhů rostlin, dřevin a bylin.