Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Budišov nad Budišovkou - Podlesí

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Budišov nad Budišovkou je město ležící v malebné kotlině mezi Oderskými vrchy a pohořím Nízkého Jeseníku.

Podlesí je místní částí Budišova nad Budišovkou, leží 5 km jihozápadně od města. Nachází se v táhlém hlubokém údolí potoka "Podlesný potok" v nadmořské výšce 540–600 m. Nad horním koncem vesnice se vypíná Červená hora.
Do roku 1949 se obec nazývala Šumvald. Tento název pocházel z německého Schönwald. Tento název měl význam „osada v krásném lese“. V roce 1949 byla obec přejmenována na Podlesí.

V Podlesí a okolí doporučujeme navštívit:
Přehrada Kružberk (12,6 km) - Vodárenská nádrž na řece Moravici u Kružberku byla vybudována v letech 1948 až 1955 jako první údolní nádrž v povodí řeky Odry.

Meteorologická stanice Červená (12,2 km) - Jižně od Budišova nad Budišovkou se od poloviny 20. století rozkládá vojenský újezd Libavá, území bez obcí a bez trvalého osídlení. Právě pro potřeby vojáků vznikla meteorologická stanice Červená, která má pověst nejodlehlejšího pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu.

Muzeum Břidlice (4,9 km) - Novou expozici o historii a současnosti těžby břidlice najdete v Budišově nad Budišovkou. Expozice muzea dokumentuje historii nářadím, vzorky a výrobky a je doplněna o geologický vývoj Země, bohatou fotodokumentaci z historie i současnosti.

Rozhledna Halaška (6,7 km) - V Budišově nad Budišovkou na Vítkovsku přibyla dlouho očekávaná turistická atrakce – třicetimetrová rozhledna, která je součástí nové česko-polské sítě vyhlídek.

Zřícenina hradu Kružberk
(11,2 km) - Pozůstatky nevelkého strážního hrádku jsou ukryty v lese na hraně Hlavní skály, která je místním horolezcům velice dobře známa. Hrádek byl lokalizován teprve nedávno a do literatury jej zanesl Petr Zajíc.

Možnosti koupání v Budišově a okolí:
Relaxko (31,9 km) - Přijďte ve Fulneku navštívit relaxační komplex, ve kterém můžete navštívit solnou jeskyni, wellness (různé druhy saun s možností relaxace), sportovní klub, kosmetiku a masáže.

Aquacentrum Šternberk (31,2 km) - Aquacentrum Šternberk nabízí kromě krytého bazénu také wellness. Bazén je rozdělený na plaveckou, relaxační a dětskou část, dále je k dispozici sauna a parní lázeň.

Lázně Klímkovice (57,4 km) - Sanatoria Klimkovice jsou lázně oblíbené pro své blahodárné léčebné účinky, jejímž základem je mimořádný přírodní léčebný zdroj – třetihorní, vysoce koncentrovaná jodobromová solanka.