Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Bruntál

Informace Pobyty

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Město Bruntál se nachází v Nízkém Jeseníku, jehož území se rozkládá na obou stranách historické zemské hranice Moravy a Slezska. Historické jádro s řadou zajímavých domů, nádherně upravené náměstí, zámek a arkádovým nádvořím a parkem, zbytky hradeb s baštou a v neposlední řadě moderní aquapark s wellness centrem, právě všechny tyto zajímavosti můžete navštívit při Vašem pobytu v Bruntále.

Rozhledna Cvilín – V nedalekém Krnově nalezneme rozhlednu na 436 metrů vysokém Cvilínu. Vznikla především díky Krnovské sekci Německého sudetského horského spolku. Vyhlídka byla poprvé pro návštěvníky otevřena 11. června 1903.

Vodopády Bílé Opavy – K vodopádům se dostanete po naučné stezce Bílá Opava, ke které se dostanete z Karlove Studánky. Na stezce se budete pohybovat po mnoha schodištích, lávkách, mostcích vedoucí přes a po březích Bílé Opavy. Výška největšího vodopádu je cca 8 metrů.

Úzkorozchodná trať Třemešná – Osoblaha – Trať má rozchod 76 cm a je jediná úzkokolejka na severní Moravě. Byla postavena v roce 1898. Trať vznikla pro potřebu odvozu zemědělských produktů, hlavně cukrovar potřeboval možnost odvozu cukru a návozu surovin. Trať provozují ČD.