Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Babylon u Domažlic

Informace Pobyty

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Vesničku Babylon najdeme v Plzeňském kraji, necelých 10 km jihozápadně od Domažlic, v blízkosti německých hranic. Někdejší dřevařská obec, dnes letovisko a lokalita rekreace a cestovního ruchu má šanci stát se klimatickým lázeňským místem a střediskem rekreace a cestovního ruchu.
Vyhledávané je místní přírodní koupaliště kolem dvanáctihektarového rybníku s travnatou a písečnou pláží a veškerým potřebným zázemím. Nechybí ani skluzavky a skokanské můstky. Asi půl kilometru od rybníka leží viklan – Čertův kámen. Jedná se o žulový 40ti tunový kámen měřící 4 m do šířky a 1,5 m do výšky, který se kývával několik centimetrů sem a tam a vydával přitom skřípavé zvuky. V 19. století ho italští dělníci budující železniční trať vyvrátili ze své osy a teprve v roce 2009 se ho s pomocí Ing. Pavla Pavla, který rozhýbal sochy na Velikonočním ostrově, podařilo nasadit zpět na své místo.
Okolí je protkáno hustou sítí turistických tras, nedaleko se nachází rozhledna Tlumačov (6,5 km) nebo Kurzova věž na Čerchově (7,5 km). V blízkosti najdete i přírodní památku Chodovské skály nebo přírodní park Zelenov.
Místa k navštívení: cyklotrasa Hadrovec - Babylon, město Domažlice, Hrádek s pomníkem vůdce chodského povstání Jana Sladkého-Koziny, Čerchov - nejvyšší hora Českého lesa.

http://www.babylon-obec.cz/