Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Vílanec u Jihlavy

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Obec Vílanec se nachází v okrese Vysočina a žije zde pouze 325 obyvatel. Leží na hlavním tahu Jihlava-Znojmo-Vídeň, pouhých 7 km jižně od Jihlavy. Významnou památkou je kostel sv. Jakuba Většího z počátku 13. století. Z Vílance pochází také hodnotná Vílanecká Madona – jedná se o gotickou sošku z bukového dřeva s Jezulátkem v náručí. Dnes ji najdete v jihlavském muzeu. Na území obce se nachází Vílanecké rašeliniště a Rašeliniště Loučky se vzácnými a ohroženými druhy jak rostlin, tak živočichů.

Můžete navštívit:

Vyhlídková věž v Jihlavě – Tato vyhlídková věž byla v roce 2010 vybudována poblíž bašty městského opevnění ve Věžní ulici v rámci vybudování nového městského parku Gustava Mahlera v Jihlavě. Železná věž je vysoká 8 m. Z ochozu ve výšce 40 metrů se Vám otevře úchvatný výhled na město Jihlava i blízké okolí. Věž se nachází od Vílance 10 minut.

Aquapark Laguna – Aquapark nabízí zábavní, ve které můžete najít rekreační bazén, divokou řeku, houpací kolébku a mnoho dalšího. Dále potom mají k dispozici Wellness, kde se nachází různé typy saun, ochlazovací bazén, kneippův chodník i ledopád. Aquapark se nachází v Třebíči, který je od Vílance vzdálený 35 minut.

ZOO Jihlava – V jihlavské zoo může návštěvník navštívit africkou vesnici Matongo, asijský parčík Hokkaidó, pavilon šelem, Australskou farmu, či Africkou savanu a mnoho dalšího. Zoo v Jihlavě má také mnoho nej – žije zde nejmenší medvěd, největší hlodavec nebo také největší papoušek. Dále zde můžete shlédnout jednu z největších kolekcí drápkatých opis v republice. Zoo je vzdálená 10 minut od Vílance.