Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Třebíč

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Třebíč najdete uprostřed malebného podhůří kopcovité krajiny Českomoravské vrchoviny. Pomyslnou osu města tvoří řeka Jihlava, která protéká celým třebíčským regionem. Díky bohaté historii města mohou návštěvníci obdivovat mnoho cenných památek. Nejvýznamnější z nich, Areál bývalého benediktinského kláštera s bazilikou sv. Prokopa a Židovské město se hřbitovem, jsou zapsány na listinu světového dědictví UNESCO. V Třebíči lze propojit poznávání historických krás s pobytem v nenarušené přírodě.

Můžete navštívit:

Židovská čtvrť – V této čtvrti si můžete připomenout dlouhou a bohatou historii židovské obce, která se nachází přímo v Třebíči. Řadí se mezi urbanisticky nejzachovalejší v Evropě. Můžete zde shlédnout úzké uličky, průchody, prampouchy, verandy a balkony, které dodávají celému území rázný vzhled. V židovské čtvrti se také nachází zadní synagoga, kde je možnost dvou prohlídkových okruhů.

Zámecký areál – nachází se v místě bývalého benediktinského kláštera. Jedná se o velkou inspiraci pro milovníky historie. Součástí areálu je Valdštejnský zámek, bazilika sv. Prokopa, předzámčí, zámecká ledovna, severní příkop i bylinková zahrada. Pravidelné komentované prohlídky jsou v bazilice sv. Prokopa.

Městská věž – Dominanta historického jádra, městská věž, která měří 85 metrů, je spojená s průčelím kostela sv. Martina. Historicky se váže k období roku 1335, kdy Karel IV. Povolil Třebíči řídit se normou městského práva. Věž je vybavena největšími namontovanými věžními ciferníky v republice.