Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Telč

Informace Pobyty

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Nádherné historické náměstí, gotické a renesanční domy, bohatě zdobené štíty, řeč je o Telči, který je od roku 1992 zapsán na listinu světového kulturního dědictví UNESCO. Ve městě s neopakovatelnou atmosférou se alespoň na chvíli vrátíte do dob renesance. Podle místní pověsti bylo město založeno již v roce 1099, první zmínka o něm však pochází až z roku 1315.

Můžete navštívit:

Zámek Telč – přímo z náměstí můžete vstoupit do telčského zámku, který je skvost renesančního sídla zdobené štukem a sgrafitem. Mezi hlavní atraktivity zámku patří Rytířský a Zlatý sál a kaple Všech svatých s mramorovým náhrobkem Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna. Pro návštěvníky jsou připraveny 4 prohlídkové okruhy – renesanční sály, obytné místnosti posledních majitelů, zámecké podzemí a zámecké nádvoří a zahrada.

Pramen Dyje – Na louce nedaleko obce Panenská Rozsíčka se nachází jeden ze dvou pramenů řeky Dyje. Návštěvníci se zde můžou těšit na sochu Jarní studánka, kovovou pruhovanou jabloň se dvěma červenými jablky. Pramen Dyje najdou mezi lesy asi 2 kilometry severně od Panenské Rozsíčky, kde dříve býval rybník. Pramen Dyje se nachází 10 minut od Telče.

Dům u Šeniglů – zvaný také jako Dům zednického mistra Vlacha je historický měšťanský dům stojící v centru města, konkrétně na náměstí Zachariáše z Hradce, číslo popisné má 11. Dům má status kulturní památky České republiky a je součástí zdejší městské památkové rezervace, zapsané od roku 1992 na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.