Destinace - Cestovní kancelář ATIS a.s.

Nové Město na Moravě

Pobyty Informace

UPŘESNĚNÍ LOKALITY

Nové Město na Moravě leží v kraji Vysočina, pouze 10 km východně od Žďáru nad Sázavou, na jižním okraji Žďárských vrchů. Zachovalé historické jádro je městskou památkovou zónou, kterou Vás provede naučná stezka. Město se pyšní kostelem sv. Kunhuty vyzdobeným sgrafity, budovou staré radnice a zámkem s Horáckou galerií. Nové Město na Moravě je současně nejvýznamnějším střediskem zimních sportů na Vysočině. Každoročně se zde pořádají závody světového poháru v běžeckém lyžování a biatlonu. Běžecké trasy jsou považovány za nejlepší na celé Vysočině. Zdejší kraj nabízí malebné kopce, hluboké lesy a skály. Každý rok se sem sjíždějí závodníci Světového poháru horských kol. V blízkosti najdete i lanové centrum nebo ,, obrázkovou trasu“ lesem Ochoza.

Můžete navštívit:

Zámek Nové město na Moravě – tento zámek byl vystavěn v 16. století na místě měšťanských domů a poté byl přestavěn v 1. polovině 18. století. V roce 1874 byl zámek upraven v neorenesančním stylu, tím získal dnešní podobu s neorenesančním průčelím, věží uprostřed, přičemž zůstala zachována čtyřkřídlá dispozice.

Pasecká skála – vrcholový skalní útvar je ukázkou mrazového zvětrávání rul Žďárských vrchů a pro nadšence v geologii čeká řada zajímavých útvarů – mrazové sruby, puklinové jeskyně nebo balvanové pole. Můžete zde taky najít zajímavé druhy rostlin a živočichů, kdy v poslední době se zde uhnízdil i výr velký

 

Změnit nastavení cookies